Co warto wiedzieć o lampach do dezynfekcji wody?

Co warto wiedzieć o lampach do dezynfekcji wody?

Najlepszym sposobem dezynfekcji wody pitnej jest wykorzystanie lampy UV do wody, która emituje promieniowanie ultrafioletowe. Jest to metoda naturalna, która jest pozbawiona środków chemicznych. Odpowiednie dobrane urządzenie dezaktywuje mikroorganizmy, nie dokonując zmian w smaku i zapachu wody. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Lampa UV do dezynfekcji wody

Emitujące promieniowanie UVC lampy uv do wody są najskuteczniejszą metodą do dezynfekcji wody basenowej, pitnej czy procesowej. Skuteczność lamp zależy od jej dobrej jakości. Ważne, by wybrać najlepszy sprzęt, aby w pełni wykorzystać możliwości technologii UV. Ta technologia jest tania w eksploatacji urządzenia i charakteryzuje się wysoką efektywnością w dezaktywacji mikroorganizmów, w tym Clostridiów czy też Legionelli. Możemy zastosować dane urządzenia: w wodociągach, przy ściekach komunalnych, dezynfekcji wody pitnej na statkach, dezynfekcji powietrza w kanałach wentylacyjnych i zbiornikach, dezynfekcji wody procesowej w przemyśle oraz w basenach, akwariach i przy hodowli ryb. Lampa bakteriobójcza pozwala na zastosowanie jej w wielu zakładach i miejscach, a także w gospodarstwach domowych. Możliwości, jakie gwarantują lampy UV, sprawiają, że technologia ta cały czas jest rozwijana. Dążenia do uzyskania jeszcze wyższej mocy i dłuższej żywotności pozwolą na dalsze ograniczanie wykorzystania chloru, a także na zwiększenie możliwości stacji w zakresie dezynfekcji wody pitnej i usuwania bakterii.

Dezynfekcja wody pitnej – promieniowanie UV

Przebieg dezynfekcji wody pitnej jest bezpiecznym procesem. Technologia UV wykorzystuje zjawisko zaobserwowane w przyrodzie. Niezawodne lampy UV do dezynfekcji wody zapewniają wiele korzyści. Pierwszą z nich jest duża skuteczność dezaktywacji bakterii i mikroorganizmów, w tym Legionelli i Clostridii. Pozytywem jest także brak zmiany zapachu i smaku wody oraz skuteczność przeciwko wirusom. Możemy także zauważyć lepsze efekty działania przeciw pasożytom Gardia i Cryptosporidium. Lampy UV do wody nie potrzebują dozowania do wody środków chemicznych.

W zakładach wodociągowych o odpowiedniej jakości sieci doprowadzającej chlor jest często zastępowany lampami UV. Jednak w zakładach, w których chlor musi zostać użyty, montaż lampy UV pozwala obniżyć jego dozowanie. Gdy połączymy te dwie metody dezynfekcji wody pitnej, zwiększymy bezpieczeństwo mikrobiologiczne, przy jednoczesnym ograniczeniem ilości chloru w wodzie, co skutkuje zwiększeniem jej walorów użytkowych (zwłaszcza smak i zapach).

admin

Podobne

Akwarystyka od podstaw. Jak stworzyć pierwsze akwarium i nie polec – poleca sklep akwarystyczny.

Akwarystyka od podstaw. Jak stworzyć pierwsze akwarium i nie polec – poleca sklep akwarystyczny.

Gry dla miłośników podwodnego świata

Gry dla miłośników podwodnego świata

Oświetlenie LED w akwarium – dlaczego się sprawdza?

Oświetlenie LED w akwarium – dlaczego się sprawdza?

Liścionogi

Liścionogi