Akwarystyka od podstaw. Jak stworzyć pierwsze akwarium i nie polec – poleca sklep akwarystyczny.

Akwarystyka od podstaw. Jak stworzyć pierwsze akwarium i nie polec – poleca sklep akwarystyczny.

Akwarystyka jest świetnym hobby, ale wbrew pozorom jest też dość wymagająca. Za poważne błędy zapłacą mieszkańcy naszego zbiornika, dlatego jeszcze przed zakupem należy jak najbardziej się doedukować. O czym należy pamiętać, tworząc swoje pierwsze akwarium? Jakie są najważniejsze zasady akwarystyczne?

Konstruowanie pierwszego akwarium

Pierwsze akwarium z reguły będzie zbiornikiem z wodą słodką. Będzie łatwiejsze w utrzymaniu i nieco tańsze w porównaniu do akwarystyki morskiej. Bardzo ważnym wyborem jest lokalizacja, kształt i wielkość zbiornika. Zaleca się, aby akwarium nie znajdowało się blisko okna ani jakiegokolwiek elementu, przez które będzie wpadało światło słoneczne. W przeciwnym razie młody adept sztuki, jaką jest akwarystyka, napotka na pierwszy poważniejszy problem: niekontrolowany rozwój glonów! Szkło nie powinno stać też w pobliżu grzejników. Z kolei w trosce o komfort przyszłych mieszkańców tego miejsca warto zadbać o to, aby umieścić akwarium w spokojnym miejscu. Korytarz czy pomieszczenia użytkowe będą najgorszym wyborem i wzmagają wydzielanie hormonu stresu u ryb.

Dobry sklep akwarystyczny będzie miał odpowiednie akwaria na początek. Zawsze jednak istnieje możliwość stworzenia “czterech kąt” dla ryb we własnym zakresie. Oprócz drobnych zdolności majsterkowania trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • szafka akwarystyczna zawsze musi być równo usytuowana; w przypadku nierównego podłoża konieczne jest skorzystanie z poziomicy,
  • podłożem pierwszego akwarium powinien być dobrej jakości substrat – eksperymentowanie z glebą lub innym systemem to “wyższa szkoła jazdy”,
  • uznaniowy stosunek między podłożem a posypką powinien wynosić ok. 3:1,
  • przy tworzeniu aranżacji pierwszego akwarium słodkowodnego warto wykorzystać kamienie i korzenie, które są tanie oraz efektywne, ale nie wymagają rygorystycznej pielęgnacji.

Dobry sklep akwarystyczny to Twój największy sprzymierzeniec

Osoby początkujące często popełniają błędy związane z doborem odpowiedniego wyposażenia akwarystycznego. Rozwiązaniem jest znalezienie odpowiedniego dostawcy. Sklep akwarystyczny powinien mieć nie tylko niskie ceny, ale szeroki wybór produktów, intuicyjny sposób ich wyszukiwania i – przede wszystkim – oferować rzetelne wsparcie merytoryczne przy wyborze.

Ze znaczenia tego aspektu zdamy sobie sprawę przy wyborze takich komponentów, jak zestaw CO2 dozujący dwutlenek węgla, specjalistyczne światła akwariowe, absorbery, uzdatniacze czy korektory. Trudno w tym przypadku o ogólną poradę, ponieważ wybór poszczególnych urządzeń zależy od pozostałych czynników. Zdecydowanie inne wymagania będą stały przed miłośnikami akwarystyki morskiej, inne przed entuzjastami zbiorników słodkowodnych.

Doskonałej jakości sprzęt akwarystyczny, a także ogrodowy, przeznaczony do oczek wodnych, znajdziemy na stronie internetowej Trzmiel. Sklep akwarystyczny Trzmiel oferuje dziesiątki różnego rodzaju produktów, z których można swobodnie wybierać. Zapoznaj się już teraz z całą ofertą, przechodząc pod adres: https://trzmiel.com.pl

admin

Podobne

Co warto wiedzieć o lampach do dezynfekcji wody?

Co warto wiedzieć o lampach do dezynfekcji wody?

Gry dla miłośników podwodnego świata

Gry dla miłośników podwodnego świata

Oświetlenie LED w akwarium – dlaczego się sprawdza?

Oświetlenie LED w akwarium – dlaczego się sprawdza?

Liścionogi

Liścionogi