Poprzedni temat «» Następny temat
240L SA
Autor Wiadomość
marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-06-13, 20:59   240L SA

Witam,
Chcę pokazać wam swoje nowe akwarium 240L SA z Altumami Peru.
Wcześniej pisałem szczegółowo jak doszło do tego ale na sam koniec gdy już miałem dodać zdjęcia nagle okazało sie że zostałem wylogowany i wszystko co pisałem znikło. Nie pierwszy raz to się dzieje, jest to bardzo irytujace wiec nie będę was zanudzał swoją historia tylko przedstawie swój baniak.

240l proste
świało - belka 2 x 24W
filtr mechanik AQUAELA 1500l/h
grzałka 300W
korzenie z jeziora w Soczewce
piasek z Brico 20l
woda z kranu, zaprawiona garbnikami z wywaru z szyszek olchy (parametrów nie mierzę)
6 x Altum Peru
9 x neon iniesa

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2016-06-13, 21:29   

Akwarium wygląda super, jak zawsze. Nawet nie mam się co powtarzać w tej kwestii. Mimo to, brakuje mi jakiejś przeciwwagi, tylko nie wiem dokładnie, czego :mysli: . Może jakiś Korzeń, który "złamałby" kompozycję?

krzysiek107a 
Stały bywalec
Akwarystyka roślinna

Wysłany: 2016-06-14, 01:26   

dwael napisał/a:
Mimo to, brakuje mi jakiejś przeciwwagi, tylko nie wiem dokładnie, czego :mysli: .

Marcin dobrze wyglądałaby w rogu duża valiseria.
Tła jeśli nie ma to zrób koniecznie z czarnej okleiny , jeśli będziesz miał możliwość lub okazję wymień belkę na dłuższą , 2x39w byłaby ok.

krzysztof.ryszkowski@gmail.com

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2016-06-14, 12:32   

Ładny , klimatyczny zbiornik no i te Altumy :ok: . Korzeń faktycznie bardzo ciekawy .

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-06-14, 13:58   

Witam,
Słuchajcie, trzeciego dnia po wpuszczeniu Altumów Peru do baniaka jedna para przystąpiła do tarła i złożyła ikrę na korzeniu. Czyżby magia garbników z szyszek olchy ? :mysli: a muszę przyznać że wydawało mi się że przesadziłem z szyszkami bo woda zrobiła się naprawdę ciemna. Jak widać innego zdania są skalary ;-)

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-06-14, 20:07   

Spróbowałem dodać korzeń, który "złamałby" kompozycję no i wyszło coś takiego.

rene 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-06-14, 20:30   

Mi sie podoba...tylko mi roslin brakuje..chociaz lotosa bym oosadzil...hehe

darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-06-15, 17:10   

marcink napisał/a:
Słuchajcie, trzeciego dnia po wpuszczeniu Altumów Peru do baniaka jedna para przystąpiła do tarła i złożyła ikrę na korzeniu. Czyżby magia garbników z szyszek olchy ? :mysli:

Oczywiście że nie.
Mają duży zbiornik, ryby były dojrzałe, wychowywały się w tej grupie od lutego obecnego roku, myślę że to wystarczy. U mnie nie miały wystarczająco dużo miejsca, więc nic się nie działo, choć lałem wywar z szyszek.
Zaskoczyło mnie to, że złożyły ikrę w twardej wodzie.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2016-06-15, 17:39   

Mi się podoba. Jak w końcu zrezygnuję z Malawi to w takim klimacie urządzę 300l ;)

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-06-15, 18:31   

Ciekawe jaki wpływ na parametry wody ma duuuuża ilość drewna już lekko butwiejącego. Szkoda że nie mam testów.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-07-07, 09:52   

darma11 napisał/a:
marcink napisał/a:
Słuchajcie, trzeciego dnia po wpuszczeniu Altumów Peru do baniaka jedna para przystąpiła do tarła i złożyła ikrę na korzeniu. Czyżby magia garbników z szyszek olchy ? :mysli:

Oczywiście że nie.
Mają duży zbiornik, ryby były dojrzałe, wychowywały się w tej grupie od lutego obecnego roku, myślę że to wystarczy. U mnie nie miały wystarczająco dużo miejsca, więc nic się nie działo, choć lałem wywar z szyszek.
Zaskoczyło mnie to, że złożyły ikrę w twardej wodzie.

Z tych sześciu skalarów mam 3 pary. Ryby pływają dwójkami a 2 pary już składały ikrę.
Parę dni temu dołożyłem dwa sumy Platydoras armatulus ( sum liniowy platydora kolczasta ).

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2016-07-31, 18:34   

Postawiłem na minimalizm. te korzenie a raczej karpa przecięta na pół nieźle prezentują się w akwarium ale zajmują ogromną jego część i gdybym miał tylko małe ławicowe rybki to nie byłoby problema ale przy skalarach już jest myślę tym bardziej ze dokupiłem jedną sewerum gold a jak wiecie rośnie to duża ryba. Tak więc kosztem aranżacji postawiłem na większą przestrzeń do pływania dla rybek. Generalnie muszę chyba pomyśleć o zmianie wystroju od zera ale nie mam czasu wybrać się na poszukiwania nowego drewna.
Na tą chwilę wygląda to tak. Musiałem ostro rozcieńczyć herbatę żeby jako tako wyszły zdjęcia ;-)
Ostatnio zmieniony przez marcink 2016-07-31, 19:49, w całości zmieniany 1 raz  

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2016-07-31, 18:53   

A mnie się podoba ten minimalizm.
Jakby ro powiedział polonista - prosto, zwięźle i na temat.
Gdyby to ode mnie zależało spróbowałby wstawić "coś" żeby chociaż trochę zasłonić filtr wewn.
Jeszcze jakbyś wstawił oświetlenie nocne z zimnych niebieskich LED-ów...

Użytkownik, który swój pierwszy wpis zamieszcza w dziale "sprzedam" z automatu ląduje w "ignorowanych"

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2016-07-31, 20:32   

Mnie też bardzo się podoba. Altumy wyglądają w tej scenerii czarująco.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-07-31, 20:49   

Marcin, ma w sobie coś takiego ten aranż, że przyciąga wzrok. To chyba ta tajemniczość o której wspominałeś komentując mój aranż. Jest naprawdę nieźle choć coś trzeba byłoby zmienić.
Tak jak zwrócił uwagę Maciek na filtr, to ja bym dodał do tego brak wyraźnego tła. Mniej istotne czy wewnętrznego czy zewnętrznego (pomarszczona czarna torba na śmieci).
Bardzo podoba mi się korzeń wchodzący do wody z prawej strony. I w tym miejscu coś się dzieje. Lewa strona jest za spokojna, brak w niej zadziorności. Może gdyby nad karpą coś się działo (gałęzie wchodzące od góry) byłoby agresywniej.
Ty masz jakieś upodobanie do Sewerum. Ale według mnie ta ryba nie pasuje do tej całości, tak jak Sewerum nie pasowała do innej Twojej aranżacji pt: "Thorichthys meeki with fry" ewentualnie "Sewerum, meeki & rocio".
Te wnętrze oglądam na youtube do znudzenia. Jest rewelacyjne :bravo: Oddasz niedługo te Sewerum, więc nie wiem czemu je kupiłeś :mysli:
Wiesz, piękne masz te Altumy :ok: Nie idą w szerz, nie robią się z nich placki, są po prostu zgrabne. Zrób kilka fotek i wrzuć je tu, proszę.
P.S. Zauważyłem, że na dnie po prawej stronie masz jeża ;-)

Odpowiedz do tematu