Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgniczka Ramireza (Mikrogeophagus ramirezi)
Autor Wiadomość
darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-03-12, 22:36   

Chciałem się pochwalić i powiedzieć, że dostałem od Pawła parkę Ramirezek, bohaterów niniejszego wątku :-) Są duże i piękne :ok: Póki co pływają w moim akwarium domowym ale przeniosę je niedługo do akwarium szkolnego.
Zmierzyłem twardość wody u Pawła w akwarium i okazało się że wynosi 7 stopni niemieckich. Dlatego wciąż interesuje mnie kwestia czy udało się Wam rozmnożyć jakieś pielęgniczki na płockiej wodzie kranowej?

Pawełek 
Poznaje temat
De actu et visu

Wysłany: 2016-03-14, 19:45   

klobukos napisał/a:
Ja za miesiąc zmieniam aranż, więc z chęcią odkupię troszkę potomstwa jakby co

Ramirezki oddałem Darkowi. Ale jak mu się rozmnożą to powinien Ci bez problemu oddać...
Wielokropek dlatego, że przynajmniej ja nie miałem możliwości ich odłowu i cały narybek po kilku dniach znikał. Z tego co czytałem jeśli w zbiorniku nie byłoby innych ryb, to przy odrobinie wysiłku nie jest trudne odchowanie narybku. Chyba, że byłbyś zainteresowany narybkiem kilkudniowym i sam go odchowasz - w takim układzie to w zasadzie nie ma żadnego problemu.
Mi akurat nie zależało na ich rozmnażaniu, a okres tarła był dla mnie problemem ze względu na przebywające w zbiorniku sumiki szkliste.

Odpowiedz do tematu