Poprzedni temat «» Następny temat
Zdjęcia w formie załączników? Co Wy na to?
Autor Wiadomość
darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-02-07, 10:26   Zdjęcia w formie załączników? Co Wy na to?

W ostatnim czasie przeglądałem wiele starych postów i to nie tylko swoich. Przeraziła mnie duża ilość postów w których nie otwierają się zdjęcia. Myślę oczywiście o fotkach umieszczonych na zewnętrznych serwerach.
Pomyślałem czy nie lepiej będzie, gdy będziemy umieszczać zdjęcia w formie załączników. Nie wykupowałbym póki co lepszego pakietu, w którym miałbym większą przestrzeń dyskową. W obecnym pakiecie mam 10GB przestrzeni ale w każdym momencie mogę wykupić pojemniejszy pakiet. Te 10GB na razie bym zostawił.
Możemy się umówić, że wszystkie zdjęcia z wyjątkiem działu "giełda" umieszczamy w formie załączników.
Może przy okazji zmobilizuje to przeglądających forum gości, by zarejestrowali się na forum, bo bez zalogowania zdjęcia (załączniki) nie będą się otwierały.
Co Wy na to?

Virrass 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-02-07, 12:07   

Pomysł bardzo dobry, jaka byłaby maksymalna wielkość zdjęcia?

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-02-07, 14:32   

Również myślę że to dobry pomysł. Zdjęcia za kilka lat nadal będą i będzie nowym użytkownikom fajniej się czytało tematy. Minus może być ze względu właśnie na mały rozmiar zdjęć. Ale lepiej mniejszy niż wcale.

krzysiek107a 
Stały bywalec
Akwarystyka roślinna

Wysłany: 2016-02-07, 15:52   Re: Zdjęcia w formie załączników? Co Wy na to?

darma11 napisał/a:
bo bez zalogowania zdjęcia (załączniki) nie będą się otwierały.

Darek , czasami przeglądam forum bez logowania , wówczas nie widzę żadnych zdjęć (załączników)

rene 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-02-07, 21:31   

Zawsze zastanawialem sie jak wy te zdjecia tak pomniejsxacie ze one nadal wygladaja ladnie...jaki format i ile kb teraz mozna bedzie dodac?

krzysiek107a 
Stały bywalec
Akwarystyka roślinna

Wysłany: 2016-02-07, 22:01   

rene napisał/a:
Zawsze zastanawialem sie jak wy te zdjecia tak pomniejsxacie ze one nadal wygladaja ladnie...jaki format i ile kb teraz mozna bedzie dodac?

Michał , wybierz zdjęcie z naszego forum które Ci się podoba , zapisz je u siebie na komputerze i zobacz jakie ma właściwości ( wymiary )
Potem swoje zdjęcia możesz zmniejszać np. tutaj
http://zmniejszacz.pl/ wpisując własne wymiary , pomniejszone zdjęcia zapisujesz na komputer a potem jako załączniki na nasze forum.
Taką sposobem ja to robię , ale może ktoś ma lepszy.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2016-02-07, 22:06   

A na co wam zdjęcia wysokich rozdzielczości. Pałac kultury będziecie tym oklejać?
Miałem wam przesłać przykład zdjęcia ważącego 7MB, i jego 'miniaturki' ważącej 1MB - gołym okiem różnicy nie ma. Miałem przesłać, ale moim oczom ukazało się to:
Plik ma za duży rozmiar.
Maksymalny dozwolony rozmiar to: 256 KB

Standardowe zdjęcie normalnym smartfonem waży ok 2MB. Moim zdaniem limit np 2,5MB na zdjęcie byłby ok - o ile da się go ustawić

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2016-02-07, 22:11   

krzysiek107a napisał/a:
rene napisał/a:

Michał , wybierz zdjęcie z naszego forum które Ci się podoba , zapisz je u siebie na komputerze i zobacz jakie ma właściwości ( wymiary )
Potem swoje zdjęcia możesz zmniejszać np. tutaj
http://zmniejszacz.pl/ wpisując własne wymiary , pomniejszone zdjęcia zapisujesz na komputer a potem jako załączniki na nasze forum.
Taką sposobem ja to robię , ale może ktoś ma lepszy.

Bez zagłębiania się w programy graficzne itp.
-Prawym myszki na zdjęcie, edytuj. Otworzy się zdjęcie w Paint-cie (o ile nie zmienialiśmy domyślnych programów).
-bez klikania na cokolwiek wciskamy Ctrl+W
-w polu 'zmiana rozmiaru' ustawiamy np 50% szerokość i 50% wysokość (albo np 25% w obu, jeśli zdjęcie mamy bardzo duże), klikamy OK
-wciskamy Ctrl+S
10 sekund czasu jeśli potrzebujemy szybko zmniejszyć zdjęcie

rene 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2016-02-08, 14:50   

Dzieki za pomoc. :radocha:

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2016-02-08, 18:12   

Jestem za

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2016-02-09, 18:04   

test

test.JPG
Plik ściągnięto 135 raz(y) 1,99 MB

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2016-02-09, 19:06   

Bardzo ładna aranżacja ;) :bravo: Ta sterta kamieni w centralnym punkcie jest niezwykle trafna, no i te, powtykane w podłoże patyki, intrygują swoim kształtem. Ja bym słał na IALPC, nawet się nie zastanawiaj ;)

Pawełek 
Poznaje temat
De actu et visu

Wysłany: 2016-02-14, 22:47   Re: Zdjęcia w formie załączników? Co Wy na to?

darma11 napisał/a:
...
Może przy okazji zmobilizuje to przeglądających forum gości, by zarejestrowali się na forum, bo bez zalogowania zdjęcia (załączniki) nie będą się otwierały.
...

Nie wiem, czy to ważne, ale jak jestem na forum niezalogowany to też mam możliwość przeglądania zdjęć :mysli:

darma11 
Administrator

Wysłany: 2016-02-14, 23:12   Re: Zdjęcia w formie załączników? Co Wy na to?

Pawełek napisał/a:
darma11 napisał/a:
...
...

Nie wiem, czy to ważne, ale jak jestem na forum niezalogowany to też mam możliwość przeglądania zdjęć :mysli:

Prawda! Ale możesz przeglądać tylko zdjęcia umieszczone na zewnętrznych serwerach i wstawione na forum. Jeśli ktoś z nasz umieści zdjęcie w postaci załącznika, wtedy jako niezalogowany go nie zobaczysz.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2016-02-14, 23:17   

Katedrę piętro wyżej wrzuciłem jako załącznik uploadowany na nasz serwer. Zapomniałem ci o tym napisać - a jako gość widzę to zdjęcie

Odpowiedz do tematu