Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór kamieni
Autor Wiadomość
szmulek 
Zainteresowany tematem
szmulek21

Wysłany: 2015-04-01, 12:53   Wybór kamieni

Witam. Okazyjnie nabyłem sporą ilość skał (niestety nie wiem jakich, pochodzą z morza). Zastanawiam się nad użyciem ich w kolejnej aranżacji Malawi. Obecnie posiadam ciemne otoczaki które w akwa prezentują się naprawdę dobrze, czy warto zmieniać ?
Przeprowadziłem na nowych skałach probe octową i zaczęły się pienić, jeśli podnoszą PH wody to tylko na ich plus. Czy zostać przy otoczakach czy zmienić na te nowe ? Chodzi mi głównie o walory estetyczne bo i przy tych otoczakach parametry są akurat dla tych ryb więc podnoszenie Ph to nie jest priorytet, aczkolwiek młody narybek miał by więcej kryjówek. Link do obecnej aranżacji https://www.youtube.com/watch?v=WuShJDTSs00
Poniżej zdjęcie nowych skał

skały.jpg
Plik ściągnięto 30 raz(y) 229,03 KB

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2015-04-01, 15:05   

Najlepiej pozostań przy obecnej. Ma dobry klimat ;) Jeżeli chcesz żeby narybek miał się gdzie chować to mocno ewentualnie dołóż tej jeżeli masz miejsce z tylu żeby ją ukryć. Generalnie i niestety nie polecam odchowu pyszczaków ;/. Nie ma na nie zbytu.

Chris1910 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-04-01, 17:37   

Mi osobiście bardzo się podoba Twoja obecna aranżacja i ja jej bym nie zmieniał

szmulek 
Zainteresowany tematem
szmulek21

Wysłany: 2015-04-01, 19:18   

Dzięki za opinie- tego mi było trzeba, zostają te kamienie. Jedyne co zmienię to wyjmę z pod nich styropian i zmniejszę ilość piasku, a dodam falownik jvp202 no i oczywiście dokupię ryb.
Ps: Czy styropian na dnie jest potrzebny ?

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2015-04-01, 19:54   

U siebie nie mam styropianu pod kamieniami i nawet nie stawiałem ich na szybie tylko piasku. Ryby coś tam podkopały, ale obyło się bez tragedii. Ale to ja. Zaleca się jednak coś podłożyć. Jeżeli nie chcesz przestawiać kamieni tylko wywalić trochę piasku to styropian zostaw.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-04-01, 21:50   

Styropian stanowi zabezpieczenie na wypadek doprowadzenia do pęknięcia/rozbicia szyby przez osuwające się kamienie. Może się wydawać, że jest to niemożliwe, ale przeczą temu raporty tych akwarystów, którzy mieli już pozalewane podłogi i nietęgie miny na widok obsady padłej z powodu braku wody. Zdecydowanie radzę Ci pozostawić go (styropian) na swoim miejscu.

Odpowiedz do tematu