Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycja zmiany w regulaminie
Autor Wiadomość
bienias 
Zainteresowany tematem
...jeszcze latam

Wysłany: 2015-03-03, 21:27   Propozycja zmiany w regulaminie

Składam wniosek o zmianę w regulaminie dot. ograniczenia zamieszczania ogłoszeń dla nowo zakładanych użytkowników w dziale sprzedam. Temat ten powracał już kilkukrotnie i proponuję tą kwestię rozwiązać demokratycznie poprzez głosowanie. Jeśli wniosek przepadnie dostosuję swoje poglądy do większości, zamknę paszczę i nie będę negować woli większości.

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-03-03, 21:59   

:ok: jestem za.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2015-03-03, 22:47   

Ja jestem za, a nawet proponuję usunąć dział giełda z forum. Forumowicze, bynajmniej Ci z którymi rozmawiałem, korzystają z OLX,a o Allegro nie wspomnę. Tam szukają czego im potrzeba lub nawet można zauważyć, że w tematach giełdowych wklejane są linki z właśnie tychże portalów(sam też tak robiłem). To co kto ma do sprzedania/oddania może opisać w dziale "Nasze zbiorniki" dopisując do pierwszego postu, pod OBOWIĄZKOWYMI zdjęciami(lub chociaż jednym), że będzie sprzedawał/oddawał roślinki z przycinki. Jak kończy z akwarystyką to pisze, że kończy z akwarystyką i chce pozbyć się tego co ma w i do akwarium, a temat zostaje zamknięty lub usunięty(włącznie z użytkownikiem) jeżeli będzie to pierwszy temat/post. Handel i wszelkie czynności z nim związane, odbywał by się przez PW, żeby nie śmiecić tematu, bo każdy będzie widział kto co ma w akwarium, a o dostępność pyta w PW. Dodatkowo jeżeli ktoś jest handlarzem to ma od tego swój dział na forum "Autoreklama sklepów zoologicznych" i tam może zamieszczać swoje informacje tak jak część użytkowników to robi. Możliwość pisania w nim będzie możliwa dopiero po nadaniu specjalnego statusu, żeby nagle nie okazało się, że na forum są sami handlarze lub goście z rodzaju "zarejestruję się na forach z całej Polski i świata, gdzieś coś kupią". Liczę, że takie rozwiązanie pozwoli na podziwianie pięknych i piękniejszych zbiorników UŻYTKOWNIKÓW, a nie giełdowiczów o których nic nie wiadomo.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2015-03-03, 22:51   

Możemy wprowadzić do regulaminu przykładowy zapis/zapisy:

1. Umieszczenie postu w dziale "Sprzedam" jest możliwe jedynie przez użytkowników którzy posiadają co najmniej 60 dniowy staż na forum i do tego mają napisanych nie mniej niż 10 postów (wg wskazań licznika postów).
Konta użytkowników, którzy nie spełniają powyższych dwóch warunków a umieścili swój post w dziele "Sprzedam" będą bez ostrzeżenia usuwane.

Tylko pamiętajcie, że blokujemy tym samym jakieś wyjątkowe okazje, gdy ktoś na przykład likwiduje akwarium z całym osprzętem i wystawia za pół darmo na forum.

To może wprowadźmy jeszcze jeden zapis, gdyż uregulowanie tej sprawy też wydaje się być istotne, tzn.

2. Konta użytkowników, którzy w stopce swojego profilu posiadają link do komercyjnej strony www również będą usuwane, chyba że dostali zgodę administracji forum.
(Było kilku takich użytkowników, co napisali byle posta i przy okazji oślepili nas linkiem do swojej komercyjnej strony internetowej.)

Co sądzicie o takich zmianach:?:

bienias 
Zainteresowany tematem
...jeszcze latam

Wysłany: 2015-03-03, 23:03   

Ad.1 Ile było takich niepowtarzalnych okazji? Ja okazji szukam na olx i allegro - gdzie w allegro dostaje powiadomienia o czymś czego szukam po słowie kluczowym na gg i mejla. Na olx wchodzę także bardzo często i także tam łowię okazje. Dla mnie punkt ok.

Ad.2 Nie spotkałem się osobiście ale uważam także takie zachowanie za naruszenie netykiety.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2015-03-03, 23:08   

Co do 1 punktu to staż ok, ale tych postów to może więcej? Wychodzi mniej jak 1,5 posta na tydzień. Dałbym 15 co dawało by jakieś 2 posty na tydzień. Chyba nie przesadzam.

Tych wyjątkowych okazji nie ma aż tyle i tak jak napisałem wyżej na OLX, Allegro można tak samo trafić. Dla mnie była jedna okazja w przeciągu pobytu na forum od Ciebie darma11, na OLX było ich więcej.

2 punkt chyba podobnie napisałem, ale nie o stronach www w stopce, ale zgadzam się ;)

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-03-03, 23:19   

Bardzo dobry pomysł.

yaapeey 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-03-04, 03:31   

Mimo ze handluje rybami pokarmami i wieloma rzeczami związanymi z akwarystyka w pełni zgadzam się z Pawłem i Krzyśkiem jestem za

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2015-03-04, 06:11   

Ja popieram zdanie Darka.
Nie było wiele okazji ale trafiały się, ja za stówkę kupiłem tło warte przynajmniej 3 stówki i gdyby gość nie wstawił tego ogłoszenia na forum tylko np na OLX to pewnie bym je przegapił albo ktoś by mnie ubiegł. Nie przesadzajmy z tymi restrykcjami.

bienias 
Zainteresowany tematem
...jeszcze latam

Wysłany: 2015-03-04, 08:29   

Pierwszy głos "Con", cztery "Pro"

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2015-03-04, 08:40   

darma11 napisał/a:

To może wprowadźmy jeszcze jeden zapis, gdyż uregulowanie tej sprawy też wydaje się być istotne, tzn.

2. Konta użytkowników, którzy w stopce swojego profilu posiadają link do komercyjnej strony www również będą usuwane, chyba że dostali zgodę administracji forum.
(Było kilku takich użytkowników, co napisali byle posta i przy okazji oślepili nas linkiem do swojej komercyjnej strony internetowej.)

Co sądzicie o takich zmianach:?:

Należy pamiętać że dział ten nie służy darmowej reklamie, tylko sprzedaży konkretnych przedmiotów, związanych z tematyką akwarystyczną więc w przypadku punktu drugiego zgodzę się z Darkiem . Dodam że ja kupiłem i dostałem sporo roślin i ryb z ogłoszeń z tego forum jak i dużo na tym forum sprzedałem i rozdałem , zawsze zanim wystawiałem coś na Płockie czy OLX to najpierw ogłoszenie było na tym że forum więc pomysł z likwidacją działu giełda jest :bania:
Co do blokowania ogłoszeń w tym dziale to wydaje mi się że wystarczy by w regulaminie tłustym drukiem był taki zapis :

Nowe tematy mogą jedynie zakładać użytkownicy mający napisane minimum 10 postów w działach tematycznych

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2015-03-04, 09:28   

yaapeey napisał/a:
Mimo ze handluje rybami pokarmami i wieloma rzeczami związanymi z akwarystyka w pełni zgadzam się z Pawłem i Krzyśkiem jestem za

No proszę Cię! Ty chcesz się porównywać z handlarzami?
Wystarczy poczytać Twoje posty i widać, że SPRZEDAŻ nie jest dla Ciebie powodem pobytu na tym forum. Udzielasz się, podpowiadasz innym itd. stąd NIKT nie powinien mieć do Ciebie pretensji o wpisy w dziale Giełda. I z tego co widzę nikt nie ma pretensji :-D

Makabajachi napisał/a:
Dodatkowo jeżeli ktoś jest handlarzem to ma od tego swój dział na forum "Autoreklama sklepów zoologicznych" i tam może zamieszczać swoje informacje tak jak część użytkowników to robi.

Krzychu myślę, że popełniłeś teraz błąd bo "wrzuciłeś" do jednego worka właścicieli sklepów, którzy prowadzą swój biznes legalnie z typowymi handlarzami. Podam jeden przykład: Chris, którego wszyscy znamy i szanujemy za wiedzę, chęć pomocy, organizację Sympozjum itd ma swój sklep (w którym robię zakupy dla swojego szczeniaczka. PS. będzie drugi taki sam :radocha: ) i np, usunięty kamillo, który dla Forum nie zrobił nic.

Moraś napisał/a:
Nowe tematy mogą jedynie zakładać użytkownicy mający napisane minimum 10 postów w działach tematycznych

Trzeba tylko wskazać działy tematyczne, żeby ktoś nie pomyślał, że "pokaż paszczę" jest tematyczny ;-)

darma11 napisał/a:
Tylko pamiętajcie, że blokujemy tym samym jakieś wyjątkowe okazje, gdy ktoś na przykład likwiduje akwarium z całym osprzętem i wystawia za pół darmo na forum.

To trzeba dopisać, że w takim przypadku, w wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu zgody administratora/moderatora można. A najlepiej jak wstawia to właśnie administrator lub moderator jako "ogłoszenie grzecznościowe"

No i trzeba pamiętać o tym, że moderatorzy będą musieli zintensyfikować pracę i wyłapywać posty pisane w działach tematycznych, które nic nie wnoszą.

Darku! Czy da się wprowadzić przy postach nowe okienko pod nazwą np."zgłoś do moderacji"?
Wtedy link do takich postów leciałby do Ciebie albo do moderatorów i to któryś z Was (jednoosobowo) podejmowałby decyzję o usunięciu lub pozostawieniu takich postów.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2015-03-04, 10:16   

To nie jest tak że jestem za tym żeby ktoś kto tylko chce mógł ogłaszać się na forum z handlem, macie rację że to przesada bo forum to nie OLX czy alegro.
Myślę że trzeba jedynie na spokojnie przemyśleć zasady jak ma to funkcjonować.
Pamiętam czasy, jakieś 2 lata temu gdzie rzadko zamieszczaliśmy ogłoszenia o sprzedaży roślin z przycinki. Po prostu dzieliliśmy się nimi między sobą. Któregoś razu gdy startowałem z zieleniakiem dostałem od Leszka wiadro roślin i jeszcze tyle samo od Marka. Sam rozdawałem rośliny z przycinki, człowiek się cieszył że komuś się zazieleni akwarium i że jego rośliny nie wylądują w kiblu. Robiło się to za przysłowiowe piwko. Dzisiaj rośliny są już raczej sprzedawane, cóż czasy się zmieniają, forum rozrasta i jest jak jest, sam zamieszczałem ogłoszenia np o sprzedaży ryb.
Jeszcze raz napiszę że uważam że to co napisał Darek ma sens.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2015-03-04, 11:12   

Barbatula napisał/a:

Krzychu myślę, że popełniłeś teraz błąd bo "wrzuciłeś" do jednego worka właścicieli sklepów, którzy prowadzą swój biznes legalnie z typowymi handlarzami. Podam jeden przykład: Chris, którego wszyscy znamy i szanujemy za wiedzę, chęć pomocy, organizację Sympozjum itd ma swój sklep (w którym robię zakupy dla swojego szczeniaczka. PS. będzie drugi taki sam :radocha: ) i np, usunięty kamillo, który dla Forum nie zrobił nic.

Hmmmm. Sam chyba sobie odpowiedziałeś, że nie do końca popełniłem błąd. Te "wrzucenie" do jednego worka szybko zweryfikuje kto jest kim. Dział giełda przecież jest tym samym, tylko nie wiesz kto jest kim, a tu z góry wiesz(zakładasz, że handlarz). Handlarz pozostanie tam na wieki, a ktoś przyjaźniejszy wyjdzie poza ten dział i będzie uczestniczył w życiu forum. Pan Krzysiek zrobił wszystko jak trzeba i nadal to robi,a kamil? Wszyscy wiedzą. Nie zapominaj, że ja u Chrisa też robię zakupy dla psa i rybek ;).

P.S. No i Macieju. Chrisa do kamila przyrównać... Serio? ;P

darma11 
Administrator

Wysłany: 2015-03-04, 15:59   

Próbujecie zalać mnie i moderatorów stertą przepisów. Proszę, nie rozbudowujcie zbytecznie biurokracji. Pamiętajcie, że biurokracja potrafi zeżreć sedno sprawy i jest jednocześnie zamachem na wolność. Ktoś też będzie musiał sprawdzać czy wszystko zgodne jest z zapisami regulaminu

Albo decydujemy się na taki zapis i ewentualne okazje cenowe nie pojawiają się na forum. A jeśli się pojawią to administracje je usunie. Albo zostawiamy wszystko w regulaminie jak jest obecnie. Nie twórzmy przepisów, by administracja wyrażał zgodę odnośnie wyjątkowych okazji sprzedaży! Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.

Barbatula napisał/a:

Darku! Czy da się wprowadzić przy postach nowe okienko pod nazwą np."zgłoś do moderacji"?
Wtedy link do takich postów leciałby do Ciebie albo do moderatorów i to któryś z Was (jednoosobowo) podejmowałby decyzję o usunięciu lub pozostawieniu takich postów.

Maćku, pewnie da się. To kwestia dopisania w odpowiednim miejscu w kodzie odpowiedniego pliku tego polecenia o którym piszesz. Ale po co? Chyba nie trudno będzie nie zauważyć Moderatorowi postu o sprzedaży! Czy nie zwiększamy biurokracji przez to?
Proponujecie by uwzględnić działy, w których napisane posty będą liczyły się do postów tematycznych. Mam teraz w regulaminie napisać te działy, tak? Gdy napiszę, to później będę musiał pilnować czy wszystkie posty sprzedawcy są napisane w tych działach, tak? Hmm… nie przypomina Wam to biurokracji?
Jeśli ogólnokrajowy handlarz zechciałby zamieścić ogłoszenie na naszym forum, to jest w stanie napisać trzy, może cztery posty w takich działach jak „Przywitaj się” czy „Humor”. Ale nie będzie pisał 10 postów w jakimkolwiek podforum po to, by wstawić ogłoszenie o sprzedaży, tym bardziej że ma do wstawienia swoje ogłoszenie na kilku innych forach w kraju. Spodobała mi się podpowiedź Marka o umieszczeniu w dziale „Sprzedam” informacji: Nowe tematy mogą jedynie zakładać użytkownicy mający napisane minimum 10 postów. Nie dopisywałbym w jakich działach.

Powtórzę zatem zmiany w regulaminie o których wcześniej pisałem:

1. Umieszczenie postu w dziale "Sprzedam" jest możliwe jedynie przez użytkowników którzy posiadają co najmniej 60 dniowy staż na forum i do tego mają napisanych nie mniej niż 10 postów (wg wskazań licznika postów).
Konta użytkowników, którzy nie spełniają powyższych dwóch warunków a umieścili swój post w dziele "Sprzedam" będą bez ostrzeżenia usuwane.

Informacja w dziale „Sprzedam”
Nowe tematy mogą jedynie zakładać użytkownicy mający napisane minimum 10 postów.
albo
Użytkownik o randze "Żółtodzioba" nie może zakładać tematów w tym dziale.*

* Mogę wprowadzić najmniejszą rangę, którą można nazwać „Żółtodziób”. Dziś najmniejszą rangą na forum jest „Początkujący”, który ma od 1 do 49 napisanych postów. „Żółtodziób” to forumowicz, który będzie miał od 1 do 10 napisanych postów. Od 11 postów będzie „Początkujący”.
Wtedy w regulaminie do tego co dopiszemy, dopiszę jeszcze, że użytkownik o randzie Żółtodzioba nie może pisać postów w dziale „Sprzedam”.

Odpowiedz do tematu