Poprzedni temat «» Następny temat
centymetrowe białe glizdy
Autor Wiadomość
Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2014-08-16, 20:28   centymetrowe białe glizdy

Witam , dzisiaj byłem zmuszony zapalić światło już po czasie i moim oczom okazały się dziesiątki a może nawet setki białych około centymetrowych glizd pełzających po przedniej , tylnej i bocznych szybach . Wygląda to tak :

[img][/img]
Aż mi wstyd ale nie wiem co to jest i jak się tego pozbyć :shock:
Może jakieś sugestie :olaboga:

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2014-08-16, 22:29   

Prawdopodobnie są to wypławki ja stosowałem na nie z powodzeniem środek no-planaria. Podobno niektóre ryby też to wcinają z tego co czytałem bojownik lubi, ale sam miałem bojka i ich nie ruszał albo tego nie zauważyłem.

Makabajachi 
Stały bywalec
feel like a fish

Wysłany: 2014-08-17, 11:57   

Miałem to samo. Wpuściłem młode pyszczaki. Na drugi dzień problemu nie było ;).

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2014-08-17, 14:40   

No dobrze ale skąd to mogło wziąć się u Marka :mysli: :?:
Mogłeś przywlec to z jakąś rośliną?

Marek jeśli one wychodzą na szyby po zgaszeniu światła a poza tym ich nie widać to może cały dzień nie karm swoich ryb, poczekaj aż światło zgaśnie i zapal je ponownie gdy już robale wyjdą. Głodne ryby być może je wrąbią, czynność tą można powtórzyć przez parę dni.

Marek czytałem że wypławki nie lubią złych parametrów wody więc w ten sposób może spróbuj również je załatwić, może znacznie podnieś azot tylko naleśników przy okazji nie potruj ;-)

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2014-08-17, 18:23   

Widzisz Marcin , przed ostatnia podmianą wody to ja miałem właśnie azot na poziomie 50ppm.
Podniosłem trochę co2 może je trochę podduszę , zastanawiam się czy helenki ogarnęły by temat ? :kalach:

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2014-08-17, 18:32   

Moraś napisał/a:
Widzisz Marcin , przed ostatnia podmianą wody to ja miałem właśnie azot na poziomie 50ppm.
Podniosłem trochę co2 może je trochę podduszę , zastanawiam się czy helenki ogarnęły by temat ? :kalach:

Helenki tego nie ruszą,co2 musiałbyś dać na maksa przez co można podusić ryby.Gniecenie tego marny skutek regeneruje się ja dżownica.
Kamil ma racje środek no-planaria je załatwi bez skutków ubocznych do fauny i fory.Tylko ten zabieg trzeba powtórzyć ponieważ w podłożu zapewne są jajka robala,które nie giną po zastosowaniu planarii.

Kamil94 
Stały bywalec

Wysłany: 2014-08-17, 22:34   

Tak, trzeba powtórzyć kurację tym środkiem po ok 2 tygodniach o ile dobrze pamiętam żeby zniszczyć do końca te paskudztwo bo właśnie jaja są w podłożu. Co więcej dorosłe osobniki przy kuracji tym środkiem też się kitrają w podłoże nie wiem jak to wpływa na skuteczność tego środka, ale skoro to je zabiją to po wszystkim chyba należałoby odmulić dno i zrobić sporą podmiankę bo parametry mogę skakać od tych rozkładających się ciał.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2014-08-18, 09:07   

Czytałem że ten środek u nie których nie wytruł robali w 100% ale warto spróbować i najwyżej zwiększyć dawkę lub podać kolejny, trzeci raz :mysli:

Odpowiedz do tematu