Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z pisownią-zły moderator ;)
Autor Wiadomość
klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2012-03-21, 22:36   

Sorki za offtop. Wszyscy, którzy są dyslektykami bądź leniami mogą zainstalować Mozille Firefox (notabene większość z użytkowników forum jej używa). Podkreśla wszystkie błędy na czerwono - klikając na podkreślone słowo prawym myszy pojawiają się 'poprawne' formy danego słowa do zastąpienia błędnego

Pamiętajcie Panie i Panowie - netykieta w internecie nadal jest mile widziana

MAM NADZIEJĘ rze siem nie obraźlista :) hehe loooool <sw33t f4c3>

Barbatula 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2012-03-23, 18:37   

Off topu ciąg dalszy
klobukos napisał/a:
...mogą zainstalować Mozillę Firefox ... Podkreśla wszystkie błędy na czerwono ...

Z poprawianiem błędów przez FF jest tak jak z korzystaniem z nawigacji w samochodzie - nie zwalnia od myślenia. Znam kilka przypadków, w których FF formę poprawną podkreśla na czerwono za to nie reaguje przy błędzie.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2012-03-24, 07:55   

U mnie w pracy komp nie podkreśla mi błędów, nie tak jak w domu.
Mam udokumentowaną dysleksję. :-)
Jest to bardzo kłopotliwa i uciążliwa przypadłość, więc z góry przepraszam jak kogoś ukłuje w oko jakiś błąd.
Zawsze staram się je wyłapywać no, ale czasem nie wychodzi. :-(

Bardzo proszę o wyrozumiałość.
Pozdrawiam kolegów moderatorów, a w szczególności Kamila :-) :-) :-)

Przed wysłaniem posta sprawdź pisownię (spokojnie to standardowa notka...taka "robota")-zły i okrutny Moderator ;)

[ Dodano: 2012-03-24, 20:35 ]
Spoko ;-)
Ostatnio zmieniony przez Kamil94 2012-03-24, 10:56, w całości zmieniany 1 raz  

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2014-01-12, 11:37   

Witam a mnie denerwuję poprawianie moich postów,które nie piszę poprawnie stylistycznie.Zwłaszcza,że rejestrując się na forum nigdzie nie było napisane,że muszę być wielkim mówcą i poprawnie formułować zdania owszem jest punkt,który brzmi cytuje
5. Nie pisz WIELKIMI literami, oraz pogrubioną czcionką całych postów. Staraj się również pisać poprawnie ortograficznie z uwzględnieniem znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinki).
Napisane jest tam staraj się a nie musisz,ja się staram tak jak to najlepiej potrafię a moje posty są zmieniane przez tych którzy potrafią to robić lepiej.Wydaje mi się,że jeśli osoba zainteresowana tym co piszę nie rozumie zawsze może poprosić o wyjaśnienie i odwrotnie.
Dodam,że to nie jest ocena moderatorów z mojej strony,tylko moje osobiste zdanie.

Przed napisaniem posta sprawdź stylistykę- Moderator ;)
Ostatnio zmieniony przez dwael 2014-01-12, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  

darma11 
Administrator

Wysłany: 2014-01-12, 15:02   

dezerter napisał/a:
Witam a mnie denerwuję poprawianie moich postów,które nie piszę poprawnie stylistycznie.

Mariusz, spokojnie... nie irytuj się. Ja myślę tak:
Masz rację, jeśli chodzi o styl. To nie jest forum j. polskiego prowadzone przez prof. Jana Miodka. Stylu wypowiedzi nie będziemy poprawiać. Każdy ma swój styl i nie będziemy go zmieniać/poprawiać.
Będziemy poprawiać za to błędy ortograficzne. Poprawną ortograficznie pisownię łatwiej sprawdzić przed wysłaniem niż zmienić stylistykę wypowiedzi. Jak moderator napisze uwagi w kilku postach, to będziemy sami już kontrolować poprawność ortograficzną słów. Wytworzy się nawyk i każdy powinien już sam się kontrolować przed wysłaniem postu.
Ale nie wiem czy potrzebnie to piszę, bo Leszek chyba chciał Ci dowcip zrobić pisząc uwagi na temat stylu. Spójrz na emoticonkę z przymrużonym oczkiem.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2014-01-12, 17:49   

Wiem znam Leszka i pretensji absolutnie do niego nie mam,Lechu wykonuję swoją pracę z której wywiązuję się wzorowo.
Wiesz Darek ja już jestem stary facet i pewnych moich nawyków zapewne nie zmienię,po prostu piszę jak potrafię i to dla mnie jest głównym priorytetem.Jednak wydaję mi się ,że ta dyskusja na forum nie ma sensu.Także proszę o organizację jakiegoś spotkania na którym będzie można poruszać takie tematy.Zapewne nie znajdę poparcia w innych użytkownikach i zostanie wszystko po staremu.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2014-01-13, 08:02   

Ale w sprawie spotkania się jestem na tak :-)

Odpowiedz do tematu