Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook
Autor Wiadomość
reivilo 
Zainteresowany tematem
Oliwier

Wysłany: 2014-01-08, 10:12   

Ale jaki jest plan działania strony?
Prowadzę stronę informacyjno-reklamową swojego programu partnerskiego www.facebook.com/RejmerPartner.
Ma to być strona z wycinkami porad przeplatana zdjęciami naszych zbiorników i zaproszeniami do rejestracji i uczestnictwa w naszym forum?
Potrzebny jest plan?
Jeżeli ustalimy jak ma być mogę się podjąć ponieważ pracuję w domu.
Muszę mieć "biało na czarnym" i możemy działać.
Dodam jeszcze że promocja strony na facebooku przynosi efekty, jednak trzeba ją pielęgnować i musi być "ruch" postów.

HUNCO 
Zainteresowany tematem
Arek

Wysłany: 2014-01-08, 11:15   

I wg mnie to byłby dobry pomysł. Masz już doświadczenie w takich akcjach, jesteś z Naszego środowiska ;-) Jestem na TAK.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2014-01-08, 11:44   

reivilo napisał/a:
Ma to być strona z wycinkami porad przeplatana zdjęciami naszych zbiorników i zaproszeniami do rejestracji i uczestnictwa w naszym forum?
Potrzebny jest plan?

Nie jestem współczesny w kwestiach portali społecznościowych i nie mam konta na facebooku ani na nk więc nie wiem jakie są możliwości zaistnienia czy rozpoznawalności dzięki portalowi.
Revilo, napisz mi proszę na pw jak Ty to widzisz.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2014-01-08, 12:00   

reivilo napisał/a:
Ale jaki jest plan działania strony?
Prowadzę stronę informacyjno-reklamową swojego programu partnerskiego www.facebook.com/RejmerPartner.
Potrzebny jest plan?
Jeżeli ustalimy jak ma być mogę się podjąć ponieważ pracuję w domu.
Muszę mieć "biało na czarnym" i możemy działać.
Dodam jeszcze że promocja strony na facebooku przynosi efekty, jednak trzeba ją pielęgnować i musi być "ruch" postów.

Popieram, jestem na tak :-)
Ale trzeba pamiętać że to forum to dziecko Darka i niech on decyduje w jaką stronę ono ma iść i jak się rozwijać.
Każdą jego decyzję szanuję.

reivilo 
Zainteresowany tematem
Oliwier

Wysłany: 2014-01-08, 13:17   

Właśnie, szef jest jeden i nie może być samowolki z mojej strony.
Darku daj mi 2 dni, zorientuję się jak działają podobne strony tzn. jakie treści się w nich znajdują, jaka jest częstotliwość postów itd.
Jedno mogę już powiedzieć że nastawimy się na oglądalność a nie na liczbę polubień, przykładem jest moja strona lubi ją 45 osób a czyta tygodniowo ok 7000 z Płocka i okolic. Może przełożyć się to na liczbę nowych użytkownikó ale nie musi, bo nic w dzisiejszych czasach nie jest pewne. Postaramy się żeby tak było.

P.S. mój nick czytany od końca da Ci moje imię ;-)

jacekpr1 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2014-01-11, 21:59   

Fotkę trzeba wstawić na osi czasu.
No i zrobić z tego stronę oficjalną. czyli nie na zasadzie dodawania znajomych, tylko na zasadzie polubienia strony.

A pomysł oczywiście :ok:

reivilo 
Zainteresowany tematem
Oliwier

Wysłany: 2014-01-12, 14:35   

Wystartowaliśmy :radocha:

Zapraszam wszystkich Forumowiczów do polubienia strony naszego forum na Facebook`u.

Niech się w świat niesie :pozdro:

Kliknij i polub:
---------------------------------
PLOAQUA na Facebook`u
---------------------------------

HUNCO 
Zainteresowany tematem
Arek

Wysłany: 2014-01-23, 17:26   

Jak wyglądają statystyki teraz? Coś się ruszyło?

reivilo 
Zainteresowany tematem
Oliwier

Wysłany: 2014-01-23, 21:56   

Ruszyło się, ruszyło :radocha:
Z doświadczenia wiem że potrzeba czasu.
32 polubienia strony w 11 dni :ok:
Zasięg całkowity zwiększył się o 172% :ok:
Nowe polubienia 3 :ok:
i wogóle :ok:

Polubcie fan-page i zapraszajcie swoich znajomych. Moich jest już 5.
Do dzieła,
Link poiżej

Premislao 
Poznaje temat
początkujący

Wysłany: 2014-01-25, 13:43   

Jest sukces :P Ponad rok wstecz założyłem stronę o slackline i jako że nie jest to RIP Paul Walker tylko sport+ mało znana dyscyplina + nie piłka nożna, to mam tylko 50 lajków.

Ale kiedy ok miesiąca wstecz ze znajomymi założyliśmy 'Podolszyce jakich nie pamiętacie' w trzy dni mieliśmy prawie dwa tysiące lajków. To wszystko zależy od tego czy strona jest ciekawa, czy trafia do ludzi. Jedni żeby zyskać lajki i oglądalność wstawiają zdjęcia niewiast. To głupie, ale działa. Facebook działa tak, że im więcej masz lajków, tym mniej twoich lajków widzi twój content(procentowo) - w przeciwieństwie do youtube. Więc uważam że dobrym pomysłem byłoby prócz publikacji zdjęć akwariów płocczan, dodawać czasem jakieś porady akwarystyczne, filmiki co ładniejszych akwariów i może jakieś porady co do sklepów które warto odwiedzić zakładając/myśląc o akwarium, a co jakiś czas jak ktoś wyłowi jakąś dobrą ofertę w którymś ze sklepów to może rzucić to na facebooka.

Jest masa sposobów na wpisy, trudność polega na wybraniu tego, co będzie interesujące dla widza i na regularności dodawania nowych postów.

A lajki na stronie zdobywa się głównie zapraszając znajomych, jeżeli znajomi polubią stronę lub/i zdjęcia, to ich znajomi to zobaczą i też mogą polubić. Co lepszych znajomych można namówić na zaproszenie ich znajomych do polubienia strony.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2014-01-25, 15:27   

A jakby tak pozakładać tysiące kont fb i "oblajkować" stronę w ilościach spamolajkowych? "Lajkalność" strony byłaby oszałamiająca?

reivilo 
Zainteresowany tematem
Oliwier

Wysłany: 2014-01-25, 15:37   

Wszystko się zgadza i po woli będę wprowadzał to co napisałeś.
Cała sztuka w tym żeby strona facebookowa nie zdominowała forum, jak to często bywa.
Dlatego podszedłem do tego wg rad znajomego e-marketing`owca żeby każdy post był zachętą do odwiedzenia naszego forum i w tym kierunku zmierzam :-)

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2014-01-25, 15:57   

To ja w takim razie już to lubię ;)

Premislao 
Poznaje temat
początkujący

Wysłany: 2014-01-25, 17:17   

dwael napisał/a:
A jakby tak pozakładać tysiące kont fb i "oblajkować" stronę w ilościach spamolajkowych? "Lajkalność" strony byłaby oszałamiająca?

:bravo: już możesz zacząć robić konta e-mail, żeby na każdym założyć jedno konto fb i zalajkować. Z resztą jestem prawie pewien że zostałyby szybko skasowane. Nie trudno dojśc że ktoś próbuje coś takiego robić.

reivilo napisał/a:

Cała sztuka w tym żeby strona facebookowa nie zdominowała forum, jak to często bywa.

To wiele roboty tam mieć nie będziesz. To jest raczej małe forum. A przez portal społecznościowy jest znacznie łatwiej dotrzeć do ludzi. No nie wiem.

Anyway powodzenia!

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2014-01-25, 17:23   

Kiedy cały ten fb opiera się na spamie. Sam fb musiałem wpisać do czarnej listy, bo ciągle przysyłał mi maile, że mam tam samych znajomych i że oni mnie cholernie pragną i że fb to najlepsze, co może być na świecie. Ale jakoś mnie nie przekonali :)

Odpowiedz do tematu