Poprzedni temat «» Następny temat
Bakterie
Autor Wiadomość
Lamort 
Zainteresowany tematem
SRC

Wysłany: 2015-04-26, 11:53   Bakterie

Witajcie

Po podmianie wody dodaje bakterie z firmy tetra, ale czy sa bakterie lepszej i gorszej " jakosci " ?

Jakie wy używacie? Jakie polecacie?

darma11 
Administrator

Wysłany: 2015-04-26, 13:18   

Od ponad roku nie używam żadnych bakterii. Zaczyna mnie irytować nacisk marketingowy na bakterie, zwłaszcza że występuje on nie tylko w akwarystyce.
Rok temu wydałem 3/4 pensji na materac piankowy. Wśród licznych jego zalet była powłoka bakteryjna, której nie można prać powyżej iluś tam stopni, by nie zabić bakterii. Materac kompletnie nie nadaje się do spania, leżenie na nim to udręka. W wakacje kupię zwykły materac na stalowych sprężynach za 220 zeta.
Oczywiście mam świadomość że brak wygody materaca to nie wina bakterii ale przesłanie mojego postu jest takie: Dziś jest coraz mniej dobrych produktów na rynku. Nawet wysoka cena nie gwarantuje najwyższej jakości. Zakwit wody w szkolnym akwarium miałem gdy stosowałem bakterie. Mam również gdy ich nie stosuję. Ja po prostu chrzanie bakterie.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-04-26, 14:04   

Mnie zdarzyło się użyć "bakterii w proszku" tylko raz, przy starcie pierwszego akwarium roślinnego. Wtedy kupiłem też sporo innych, niepotrzebnych rzeczy. Jeśli chodzi o moje zdanie, to ja starter bakteryjny bym sobie odpuścił. Przyroda zrobi swoje.

marcink 
Zapaleniec
marcink

Wysłany: 2015-04-26, 14:24   

Ja również uważam że lanie przy podmianie bakterii jest nie potrzebne. Nie ma to sensu przy dojrzałym, stabilnym baniaku. Osobiście nigdy tego nie robiłem.

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2015-04-26, 18:06   

Oglądałem film na YT w którym gość oddawał mocz do akwarium,aby prędzej dojrzało,chyba najtańszy sposób.Swojego czasu dałem bakterie,które stosuję się do oczyszczania szamba nie mam pojęcia czy zbiornik prędzej się ustabilizował.W chwili obecnej mam buteleczkę bakterii,które niby pomagają odmulać dno stosuje je czasami w akwarium z krewetkami.

klobukos 
Stały bywalec

Wysłany: 2015-04-27, 18:32   

dezerter napisał/a:
Oglądałem film na YT w którym gość oddawał mocz do akwarium,aby prędzej dojrzało,chyba najtańszy sposób.

Czyli dobre piwko na przeczyszczenie nerek, czekamy godzinkę i jazda :rol:

porom 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2018-08-22, 16:44   

baterie lepsze są z lepszej jakości

Odpowiedz do tematu