Poprzedni temat «» Następny temat
Podłoże, start zbiornika
Autor Wiadomość
Marokiro 
Początkujący

Wysłany: 2017-08-18, 13:39   Podłoże, start zbiornika

Witam.
Właśnie kupiłem podłoże podżwirowe i mam kilka pytań:

1) jaką wysokość powinna mieć warstwa tego podłoża wiem że tą warstwę należy pokryć żwirem jakieś 2-3 cm ale nie wiem ile należy wsypać samego podłoża.
2) jak należy postępować podczas sadzenie roślin, to znaczy czy należy najpierw wsypać podłoże delikatnie zalać potem wsadzić rośliny i na końcu zasypać żwirem, czy podłoże od razu zasypać żwirem zalać wodą i dopiero wsadzać rośliny.

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2017-08-19, 12:41   

Na opakowaniu/etykiecie są zazwyczaj informacje o sposobie użycia. Np. Aquabasis zasypuje się na wysokość 2 cm, na to minimum 5 cm żwiru o granulacji 2-6mm.

darma11 
Administrator

Wysłany: 2017-08-20, 13:00   Re: Podłoże, start zbiornika

Marokiro napisał/a:
2) jak należy postępować podczas sadzenie roślin, to znaczy czy należy najpierw wsypać podłoże delikatnie zalać potem wsadzić rośliny i na końcu zasypać żwirem, czy podłoże od razu zasypać żwirem zalać wodą i dopiero wsadzać rośliny.

Kładziesz substrat na dnie akwarium tak jak pisał Leszek na grubości ok. 2 cm (miejscami może być 1cm a w innych miejscach może być 3 cm). Następnie zakrywasz te podłoże żwirem i delikatnie zalewasz wodą akwarium. Nie zalewaj jednak szkła po krawędź, bo później musisz wsadzić łapki, by posadzić rośliny.
Jak gruba powinna być warstwa żwiru? Chodzi o to, by substrat nie przedostał się do kolumny wody w sytuacji gdy sadzimy nowe rośliny, przestawiamy jakieś dekoracje w akwarium czy chociażby nie odsłoniły go kopiące w dnie rybki. Przy przedniej szybie żwir może mieć warstwę powiedzmy 3 cm a przy tylnej może mieć 5 albo czy nawet 8 cm.

Odpowiedz do tematu