Poprzedni temat «» Następny temat
Glona zwalczyć nie potrafię
Autor Wiadomość
Piotrek84 
Początkujący

Wysłany: 2017-06-29, 21:00   Glona zwalczyć nie potrafię

Witam.
Nie potrafię zwalczyć glona... Skończyły mi się pomysły, a bardzo chcę się go pozbyć. Owszem mogę zrobić restart, ale mam wszystko tak porośnięte, że nawet jak to wytępię jakąś chemią to boję się, że przeniosę do akwarium po restarcie. W necie znalazłem takie zjęcie z glonem jak ten u mnie:

Ja mam tym porośnięte wszystko. Dokładnie wszystko. Anubiasy, lotosa, i moje duże żabienice. Nawet takie szybkorosnące łodygowe roślinki też są tym porośnięte. Korzeń, kamienie... dokładnie wszystko.

Jak to dziadostwo zwalczyć?
Oświtlenie mam ledowe. OŚWIETLENIE AQUAEL RETROFIT LED 2 x 16W = 2 x 1650lm

Odpowiednik 2 x T5 - 39W + możliwość rozbudowy oświetlenia o dodatkowe 2 moduły LED.
link do pokrywy jaką mam na akwarium --> http://allegro.pl/aquael-...6514541957.html

Aktualnie w jednym ze sklepów akwariowych zaproponowano mi takie rozwiązanie, że woda przez torf (kupiłem granulowany SERA) dla zmiany PH i twardości wody (bo mam bardzo twardą wodę) + dodatkowo bakterie nitryfikacyjne (kupiłem tropicala). I wiecie co? Glon ma się bardzo dobrze. Rośnie i zajmuje kolejna partie wszystkiego.

Niczym nie nawożę. Tylko gaz CO2 z butli.

Skończyły mi się pomysły. Co zrobić?

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-06-29, 21:30   

Masz 180l akwarium i taki debalans?? Od 2015r Masz ten sam aranż? Dziwna sprawa. Jeśli nie zaingerowales drastycznie w akwarium, systematycznie podmieniasz wodę ... akwarium powinno żyć swoim normalnym życiem.

Filmy - https://www.youtube.com/c...e0n2Mjfw/videos

Piotrek84 
Początkujący

Wysłany: 2017-06-29, 23:16   

Nie, nie. Teraz to co innego. To co mam teraz to jest od mniej więcej marca 2017r. Podmiana wody u mnie była zaniedbywana. Teraz potrzebuję porady jak to zielone badziewie zwalczyć, bo nie mogę na to patrzeć.

krzysiek107a 
Stały bywalec
Akwarystyka roślinna

Wysłany: 2017-06-30, 13:58   

Polecam zastosować carbo , z własnego doświadczenia wiem że rozpuszcza wszystkie glony wszelkiej maści.

krzysztof.ryszkowski@gmail.com

Piotrek84 
Początkujący

Wysłany: 2017-06-30, 20:28   

Tak się składa, że mam carbo w płynie. Jakaś rada? ile tego przedawkować?

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2017-07-05, 08:40   

Piotrek84 napisał/a:
Tak się składa, że mam carbo w płynie. Jakaś rada? ile tego przedawkować?

Przez pierwsze 5 dni możesz lać nawet pięciokrotną wartość potem zejdź do trzykrotnej
i tak przez tydzień . Możesz tez spróbować zaciemnienia zbiornika . odłączasz co2 ( jeśli podajesz ) zrób 50% podmianę wody i włącz napowietrzanie wody , wyłącz światło i szczelnie okryj akwarium ( tak żeby nie dochodziło żadne światło ) . Po trzech dniach odkryj zbiornik zrób 50% podmianę wody i podłącz co2 . Przez okres zaciemnienia nie karmisz i nie podajesz żadnych nawozów .

Piotrek84 
Początkujący

Wysłany: 2017-08-06, 10:50   

Żaden ze sposobów jakie próbowałem nie przyniósł efektu. Po 3 tygodniach wlewania CO2 w płynie i w gazie, stosowania wkładu torfowego celem zbicia PH wody i nawet bez włączonego światła glon rozwinął się do tego stopnia, że przysłonił wszystko na czym rósł. W akwarium miałem jeden wielki falujący glon.

Pomogło dopiero zastosowanie preparatu ZOOLEK do zwalczania glonów z oczek wodnych i stawów. Teraz tylko pozostaje wymienić wodę, wyczyścić filtr i wkłady. Akwarium już jest czyste.

Observator 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2017-08-07, 13:27   

Teraz tak dla śmiechu było trzeba odsprzedać korzenie komuś kto robi Sulawesi oni potrzebują glonów :D

Odpowiedz do tematu