Poprzedni temat «» Następny temat
Kostka 20L planowanie
Autor Wiadomość
Możdżi 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2015-09-13, 12:15   Kostka 20L planowanie

Cześć wszystkim. Tak jak pisałem w 1 poście (przywitaj się) w ramach przypomnienia sobie tematu startuję z kostką. Tak wiem, że trudniej, że mało miejsca aczkolwiek nie mam na razie miejsca na większą bańkę.

Wczoraj po dłuższym rozmyślaniu stwierdziłem, że roślinność jaką "zastosuje" to w większości trawy. Mam tylko wątpliwość co do korzenia więc plany są dwa.Co o tym sądzicie? Liczę na pomoc i sugestie.. Może nie wszystkie będą negatywne :)

Kostka 25x25x30
Podłoże JBL AquaBasicPlus
Drobniutkie kruszywo bazaltowo - kwarcowe 1-5mm
Oświetlenie Aquael EcoLight 11W SUNNY 6500K

plan 2.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 53,38 KB

plan 1.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 57,27 KB

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-09-13, 12:49   

Nie wiem, jaka jest wysokość tego zbiornika, ale przypuszczam, że niezbyt duża, więc mam pewne wątpliwości co do vivipary. Z informacji znalezionych w internecie wynika że: "Wysokość rośliny w zbiorniku: 50-100 (i więcej) cm (roślinka z potomnymi)", z moich doświadczeń z tą rośliną wynika to samo. Ponadto, ta roślina w krótkim czasie zaczyna wyglądać "jakby pierun w mietłę szczelił", co nie niesie ze sobą funkcjonalności, którą można by zaklasyfikować jako ozdobną. Z drugiej strony, jeśli wystarczy Ci cierpliwości, aby często ją przycinać, być może uda się ją prowadzić tak, aby nie nastręczała problemów. Gdzie na planie miejsce na dyfuzor? Będzie zewnętrzny?

Możdżi 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2015-09-13, 13:01   

Dyfuzor do CO2 tak? nie planuje (przynajmniej w bliżej nieokreślonym terminie) Zastanawiałem się nad tym ale do tej pory przez kilka lat udawało mi się prowadzić wszystkie akwaria z piękną i zdrową roślinnością bez CO2

dwael 
Zapaleniec

Wysłany: 2015-09-13, 14:13   

Ja za to bez problemów radzę sobie bez grzałki ;) W jaki sposób suplementujesz węgiel?

dezerter 
Aktywny użytkownik
dezerter

Wysłany: 2015-09-13, 18:58   

Osobiście odpuściłbym to podłoże a to dlatego,że czerwony kolor mi nie odpowiada.Zastanawiają mnie te rurki bambusowe po co Ci one.Do tak małego akwarium myślę,że najkorzystniej będzie wyglądał korzeń obsadzony mchem,dodatkowo jakaś staurogyne z przodu.Przy tym litrażu możesz używać carbo

Kristo85 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-09-28, 09:21   

Hej. Posadziłes rośliny? Ciekawy jestem wyglądu Twojej roślinnej kostki.

Filmy - https://www.youtube.com/c...e0n2Mjfw/videos

Moraś 
Aktywny użytkownik

Wysłany: 2015-09-28, 16:46   

dezerter napisał/a:
Osobiście odpuściłbym to podłoże a to dlatego,że czerwony kolor mi nie odpowiada

To podłoże to substrat pod żwirowy więc jak go odpowiednie przykryje czarnym bazaltem to go nie będzie widać , co do rurek bambusowych to faktycznie są zbędne .
Miałem Vivipare w kostce 30x30 i to jest zły pomysł , momentalnie opanowała cały zbiornik .
Podzielam też zdanie Leszka że w pewnym stadium ta roślina wygląd jakby w nią piorun za.....
Ostatnio zmieniony przez Moraś 2015-09-28, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  

Możdżi 
"Żółtodziób"

Wysłany: 2015-10-02, 15:45   

Moi Drodzy. Poczyniłem spore kroki w temacie kostka powoli będzie (mam nadzieje) wyglądała tak jak zaplanowałem. Z vivipary zrezygnowałem.

Niebawem będą i zdjęcia :mrgreen:

Odpowiedz do tematu