Poprzedni temat «» Następny temat
Kubełek do 54l
Autor Wiadomość
bobbybobas
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-23, 23:37   Kubełek do 54l

Zmienię troszkę pytanie w porównaniu z formą pierwotną.
Akwarium 54l 60x30x30
Filtr wewnętrzny, na którym wystartowałem nie spełnia swojej roli. Na filtr kaskadowy musiałbym dość mocno ingerować w pokrywę, zatem chcę spróbować z kubełkiem.
Obsada też inna względem planowanej:
- 3 Kirysy albinosy
- 3 Gupiki
- 11 Brzanek Amandy
- 3 Neony(2 padły dzień po przyjeździe ze sklepu, więc muszę dokupić)
- Glonojad
Z roślin kryptokoryny i sporo innych, ale ich nazw jeszcze nie znam( dostałem w prezencie z przycinki)

Czy ktoś z tutaj obecnych korzystał z któregoś z filtrów poniżej i może coś o nim powiedzieć?? A mianowicie czy był awaryjny, czy cicho pracował i czy się dobrze spisywał?

1. AQUAEL MINIKANI 80
2. Aqua Nova NCF - 600
3. AQUAEL Multikani 800
Ostatnio zmieniony przez bobbybobas 2015-03-03, 20:50, w całości zmieniany 2 razy  

darma11 
Administrator

Wysłany: 2015-01-24, 00:17   

Generalnie to Witaj na forum :-)
Postaram się racjonalnie podejść do tematu. Szkoda jednak że nie spytałeś nas przed zakupem.
Więc ja myślę tak: nie po to wydawałeś pieniądze na zestaw, który ma wszystkie elementy wyposażenia, by dokupować i zmieniać niektóre z nich. Naprawdę ja bym zaczął zabawę dokładnie z tym wyposażeniem, który jest w zestawie.
A może nie wciągnie Cię te hobby i po co ładować dodatkową kasę? Jak wystartujesz, to będziesz testował ten sprzęt i sam zobaczysz jego plusy i minusy.
Przeczytałem opis tego zestawu na stronie jakiegoś sklepu internetowego i powiem Ci że my na forum znamy te mydlenie oczu przez marketingowców. Dla nas jest to bełkot, bo jak można odebrać opis typu: Pokrywa posiada ergonomiczną, dużą klapkę do wygodnego karmienia ryb oraz poręczny system SMART OPEN umożliwiający szybkie i bezproblemowe podnoszenie pokrywy np. w celu przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych w zbiorniku. Dowiadujemy się z opisu, że nad akwarium działa SYSTEM. Rozumiesz, to nie jest jakaś zwykła pokrywa z klapą, to jest SYSTEM. Do tego oświetlenie i filtr który proponują, nadają się najlepiej do kolorowych kamyków i sztucznych roślinek, których dość sporo widziałem ostatnio w AQUAELU przy Auchan.
Ale mówię zupełnie poważnie, na Twoim miejscu zaczął bym zabawę z wszystkimi elementami wyposażenia zestawu. Zaczniesz od kilku mało wymagających roślinek, poza tym na bieżąco będziesz weryfikował przydatność poszczególnych akcesoriów a my będziemy starali się naprowadzać Cię na optymalne rozwiązania.
Ostatnio zmieniony przez darma11 2015-01-24, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  

yaapeey 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-01-24, 00:18   

Na początku witam serdecznie .
Czy do 50-60 l filtr zew. przy tym gabarycie akwarium ,kilku roślinkach i rybkach typu danio (nie daniosy) neony ,myślę że szkoda twoich pieniędzy które możesz zainwestować w rybki i roślinki ,ale to tylko moje zdanie poczekaj aż wypowiedzą się inni

Chris1910 
Zainteresowany tematem

Wysłany: 2015-01-24, 07:42   

Witaj,

Spokojnie w tym akwarium sprawdzi się filtr niemieckiej firmy JUWEL a mianowicie

Filtr wewnętrzny Mini 280 przeznaczony do małych zbiorników (do 120 l). Zawiera pompę Bioflow 280 l/h oraz gąbkę Fine Compact. Pobór mocy 4,5 W cena 71,00zł

Dodatkowa zaleta to duża powierzchnia filtracyjna (w porównaniu do konkurencji) wysokiej jakości gąbka oraz co najważniejsze filtr ten jest idealnie cichy (ma się wrażenie jakby w ogóle nie był włączony)

Zapraszam na www.oya.sklep.pl

Odpowiedz do tematu