Znalezionych wyników: 8
Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak podłączyć pasek LED do zasilacza?
klobukos

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2614

PostForum: Hydepark   Wysłany: 2016-03-20, 16:17   Temat: Jak podłączyć pasek LED do zasilacza?
Tylko nie śmiej się z moich zdolności plastycznych
  Temat: robaki w podlozu
klobukos

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4153

PostForum: Podłoże   Wysłany: 2016-02-14, 21:15   Temat: robaki w podlozu
Bez zdjęcia ciężko cokolwiek powiedzieć. Najlepiej przejrzyj galerię robali akwarystycznych Np tutaj
  Temat: Jaka to rybka?
klobukos

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3331

PostForum: Akwarystyka ogólnie   Wysłany: 2015-11-01, 18:19   Temat: Jaka to rybka?
Żwawik rathbuni, wystarczyło wejść na stronę :)
  Temat: Małe akwarium kupię
klobukos

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6040

PostForum: Kupię   Wysłany: 2014-01-07, 22:16   Temat: Małe akwarium kupię
Proponuję podjechać na ul. Czereśniową na Borowiczkach. Za 35zl dostaniesz 25l proste, za 33zl profilowane, nówki sztuki. Nick na alledrogo: arson222
  Temat: Ślimak helenka
klobukos

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 19894

PostForum: Ryby akwariowe i inne nierybiaste   Wysłany: 2012-05-03, 12:11   Temat: Ślimak helenka
Ja na 63l wrzuciłem 5 Helenek, po tygodniu nie miałem śladu po 'złych' ślimakach - a miałem plagę. Jakbyś chciał kupić Helenki to pisz na pw

Jak wrzucisz do siebie z 5szt, to wyplenią ci złe ślimaki po jakimś czasie. Czym więcej ich wrzucisz, tym szybciej wyjedzą ci ślimaki. Tyle że później Helenki trzeba podkarmiać, żeby miały co jeść
  Temat: Wzbogacona Symfonia Złota
klobukos

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6547

PostForum: Nawożenie   Wysłany: 2012-01-16, 23:56   Temat: Wzbogacona Symfonia Złota
Ja ci powiem jako amator z miesięcznym baniakiem. Rośliny potrzebują zarówno makro- jak i mikro-elementów. Tzn nie tylko, ale dobre podłoże, co2 i jak się domyślam światło oraz filtrację zapewnisz im na przyzwoitym poziomie.
Nawóz który podałeś to nic innego jak mikroelementy. Ot takie PG Classic, tyle że tańsze. Dużo tańsze. Jeśli jest na tyle dobry, jak o nim piszą na innych forach, ok. Z tym, że np PG Classic butelka 100ml kosztowała mnie bodajże 8 zł i starczy mi na wiele miesięcy. Więc opłacalne jest stosowanie tego nawozu pod względem ekonomicznym przy dużych litrażach.
Potrzebujesz jeszcze makro. Najlepiej KNO3, KH2PO4 i K2SO4, zresztą sam ich używam. Spytasz dlaczego mikro uważam za nieopłacalne przy moim litrażu a bawię się w sole zawierające makroelementy? A no dlatego, że w Symfonii nie zmienisz zawartości danego składnika nie zmieniając pozostałych - możesz tylko dobierać stężenie całego roztworu. W przypadku soli jeśli uznam, że wystąpiła akumulacja fosforu, zmniejszam dawkę KH2PO4 i po sprawie.


Tak więc; do dużych litraży ta Symfonia jest chyba rzeczywiście dobrym wyborem, natomiast przy małych zbiornikach raczej nie wyjdzie to super ekonomicznie w porównaniu do np PG Classic.
Przecież nie kupimy 10 czy 15 składników, żeby samemu rozrabiać nawóz mikro - bo to ma sens tylko przy masowej produkcji. Także na jakiś nawóz tak czy siak musisz się zdecydować.
  Temat: Rysa na szybie
klobukos

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7804

PostForum: Hydepark   Wysłany: 2011-04-04, 20:30   Temat: Rysa na szybie
Jak głęboka jest ta rysa? Jeśli to tylko delikatne muśnięcie (a czyścikiem raczej nic poważniejszego nie mogłaś zrobić), to nie ma się czym przejmować - akwarium nie pęknie. Co innego, gdybyś się wryła w połowę grubości szkła...

Także będzie cię tylko drażniło to wizualnie :)
  Temat: Nieudane foty
klobukos

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4654

PostForum: Hydepark   Wysłany: 2011-03-29, 20:03   Temat: Nieudane foty
To może i ja się wypowiem.

Podstawowa sprawa, to twoja ręka zawsze drży. Przy krótkim czasie naświetlania (w dzień, ogólnie przy dużym świetle) nie ma to aż takiego znaczenia. Natomiast jeśli potrzebujesz długiego czasu naświetlania, ZAWSZE wyjdzie to na zdjęciu.

Dam ci ogólny przepis robienia zdjęć akwa, może kiedyś popełnię jakiś większy poradnik jak znajdę więcej czasu


Aparat stawiasz na statywie. Jeśli nie posiadasz, to na czymś innym stabilnym (regał naprzeciwko, krzesło na stole itp). Byle nie w ręku. Zdjęcie wykonujesz.... w nocy. Wszystkie światła pogaszone, oczywiście oprócz akwarystycznych. Domyślam się, że masz cyfrówke kompaktową bez pilota. Ale na pewno posiadasz 'timer'. czyli coś, co robi ci zdjęcie np po 3 lub 10 sekundach. Użyj go, bo twoje wciśnięcie spustu aparatu również delikatnie aparat porusza.
Skadruj zdjęcie tak, żeby objęło zbiornik na wprost (lepiej wygląda niż pod kątem).

Co do cykania prostych fotek w dzień. Na przykład podałaś jedno zdjęcie. Domyślam się, że chodzi ci o brak ostrości na bojowniku.
Pominę fakt czyszczenia szyby od środka i na zewnątrz - bo to zapewne zrobiłaś. Druga sprawa, aparaty (twój zapewne też) posiada coś takiego jak autofocus. W funkcji tej ogólnie chodzi o to, że łapie ostrość na środku kardu, lub wskazanym przez ciebie fragmencie. Ustaw autofocus na rybce, i powinno być dobrze. Oczywiście fotkę pstrykaj bez lampy błyskowej. I nie używaj ISO większego niż 400
Jeśli i to nie pomoże, spróbuj to samo zrobić w nocy przy zapalonym tylko świetle akwarium


Jeśli i to nie pomoże, znaczy że twój aparat kosztował 200 zł, i nie nadaje się nawet do sesji 'do kotleta' :)
Jeśli napisałem niezrozumiale to sorry, mam ostatnio za dużo na głowie
#edit
Ehh Darek, trzeba było mówić. Lustrzanki nie mam, ale mój sony cs h-7 daje radę. Jak znajdę w końcu kiedy czas i wpadnę, to zabiorę aparacik i zrobimy sesję :)
 
Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Stworzył: PatrykSpec | Edytował: kooza (TrzecI)