Znalezionych wyników: 57
Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nawożenie
darma11

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10711

PostForum: Nawożenie   Wysłany: 2018-02-10, 09:50   Temat: nawożenie
Nie zrozumiałem czy podajesz KH2PO4 czy nie. Z pierwszego Twojego postu wychodzi że podajesz. Z drugiego że nie podajesz :mysli: Jakiej wielkości robisz podmiany i co jaki czas? Wstrzymaj się z tym preparatem. Zrób kilka zdjęć roślin i wstaw na forum.
  Temat: Neony Inesa w płockiej kranówce
darma11

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2266

PostForum: Ryby akwariowe i inne nierybiaste   Wysłany: 2017-04-27, 22:06   Temat: Re: Neony Inesa w płockiej kranówce
Marek56 napisał/a:
Czy Neony Inesa będą żyły w naszej wodzie bez zmiękczania i zakwaszania?

Będą bez problemu. Dla samych neonów raczej nikt nie zmiękcza ani nie zakwasza wody. Czasami z neonkami trzyma się pielegniczki i jeśli chce się je rozmnażać, to wtedy zmiękcza się i zakwasza wodę.
  Temat: Morskie
darma11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6208

PostForum: Akwarystyka morska ogólnie   Wysłany: 2016-09-11, 15:22   Temat: Morskie
Bardzo podoba mi się™ te Twoje większe akwarium, ze wzglę™du na ilość skal‚y. Można ładnie ja… obsadzić i będzie git :ok:
Znam trzech chłopakow z Plocka, naprawdę w porządku ludzie i jak z nimi dogadasz, to się™ podzielić swoimi nadwyższkami. Podam Ci ich nicki z forum nano-reef: Włodzimierz, baszurek i czaja, który jest również na naszym forum. Poszukaj ich na nano-reef. Włodek z Maszewa ma pięknego, ogromnego morszczaka w piwnicy.
Życzę™ udanego powrotu do słonego hobby :ok:
  Temat: Restart - pomoc, rady
darma11

Odpowiedzi: 51
Wyświetleń: 16933

PostForum: Style i Aranżacje   Wysłany: 2016-03-30, 19:20   Temat: Restart - pomoc, rady
Kup tak jak zamierzałeś, czyli 2x5L AquaBasis oraz 25 litrów Manado.
Manado które mam w szkole gotowałem przez kilkanaście minut i na żadnym etapie nie miałem z nim problemów, tzn. kulki nigdy nie pływały a niektórzy się na to skarżą. Nie jest też tak lekkie i delikatne, by kiryski wzbiły go do góry.
Schemat średnio mi się podoba. Ja rozumiem, że to schemat ale nie sadź roślin zgodnie z tym schematem. Wyjdzie Ci poletko uprawne na ogródkach działkowych.
Rośliny z tego samego planu posadzone obok siebie niech na siebie zachodzą. Nie sadź tak pierwszego planu jak zaproponowałeś. Alternathera mini przed Blyxą to zły pomysł. Będzie podobnej wielkości jak Blyxa. Alernathera wygląda ładnie gdy za sobą ma wyższą od siebie ścianę zieleni lub tę samą niską roślinę dookoła siebie. Zbyt dużo miejsca posadziłeś na Ludwigię mini red. Uważam, że ta roślina prezentuję się ładniej, gdy stanowi mniejszą plamę. Moim zdaniem Ludwigia Arcuata, przez to że ma tendencję do płożenia, nie nadaje się na ostatni plan do większego akwarium.
Ja widzę to w ten sposób:
  Temat: 240 l. profil - aktualizacja
darma11

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 34720

PostForum: Nasze zbiorniki   Wysłany: 2016-03-06, 20:13   Temat: 240 l. profil - aktualizacja
Krzysztof, zastanawiam się czy nasze moczenie rąk w Twoim szkle przyniosło takie efekty, z których byłbyś zadowolony? Napisz jak wygląda sytuacja.
  Temat: Pomysł na obsadę | Ameryka Południowa
darma11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4045

PostForum: Ryby akwariowe i inne nierybiaste   Wysłany: 2016-01-02, 20:27   Temat: Pomysł na obsadę | Ameryka Południowa
Bardzo fajny wybór jeśli chodzi o Amerykę południową :ok: Szczególnie jeśli chodzi o wielkość zbiornika.
Z tego zestawu niektórzy znawcy (ja nim na pewno nie jestem) wykluczyliby Zwinnika Blehera, uznając że potrzebuje dłuższego akwarium.
Co do pielęgniczek, to może udałoby Ci się umieścić nawet dwie pary. Nie wiem czy Marcin (yaapeey) się nie pogniewa ale jakiś czas temu przesłał mi listę pielęgniczek, które może sprowadzić. Zamieszczę te gatunki w Twoim poście. Tylko niektóre z nich są to dzikie formy i na pewno nie są po 10 zeta. W Płocku na Rembielińskiego widziałem jakiś czas temu Laetacara dorsigera. Miałem je kiedyś w aranżacji "Rio Paraguay". Fajne rybki :ok:
Jeśli nie przesadzisz z kąsaczowatymi, to może dojdą do tego jakieś kiryski? Choć z dwiema parami pielęgniczek nie wiem czy to nie za dużo będzie jak na rybki przydenne.

Ryby które może zorganizować Marcin (yaapeey): Mnie aż korci, by wziąć którąś parę. Ale teraz mam w domowym akwarium pielęgnice a nie pielęgniczki.

Apistogramma agassizi
157 Apistogramma athauapla (parami)
158 Apistogramma boreli
159 Apistogramma baenshi (parami)
160 Apistogramma biteaniata (parami)
161 Apistogramma eremnopyge (parami)
162 Apistogramma gephyre (parami)
163 Apistogramma iniridae (parami)
164 Apistogramma macmasteri red (parami)
165 Apistogramma pancisquamis(parami)
166 Apistogramma pandurini (parami)
167 Apistogramma trifasciata(parami)
169 Biotecus opercularis
170 Acara z maroni Cleithracara maronii
171 Pielęgniczka paskowana Nannacara anomala
...............................
173 Pielęgniczka Dicrossus foirni
174 Ramireza odłów Mikrogeophagus ramirezi L,XL
175 Barwniak czerwonobrzuchy Pelvicachromis pulcher M
176 Barwniak szmaragdowy Pelvicachromis subocelatus
  Temat: Twarda woda.
darma11

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 11023

PostForum: Woda   Wysłany: 2016-01-01, 20:19   Temat: Twarda woda.
Witaj
Trochę dziwna rozbieżność pomiędzy GH a KH :mysli:
Ja bym się nie martwił tak bardzo, bo patrząc na KH nie jest źle.
Jeśli chodzi o ryby, to twardość wody w akwarium powinna być zbliżona do wody w warunkach naturalnych występowania ryb. Twarda woda występuje na przykład w Jeziorze Malawii albo w wodach Ameryki centralnej, w związku z tym pielęgnice z tych biotopów powinny być trzymane w akwarium z twardą wodą. Woda miękka występuje w wodach Ameryki południowej, czyli dajmy na to Skalary, pielęgniczki powinny być trzymane w akwarium z miękką wodą.
Jeśli chodzi o rośliny, to twardość wody ma znaczenie z tego względu, że przy niższej twardości lepiej zostaje rozpuszczony dwutlenek węgla.
Poczytaj w internecie o twardości wody w poszczególnych rejonach świata, np w Jeziorze Malawii w Tanganice w Jeziorze Wiktorii w Ameryce południowej, Ameryce środkowej w Azji. Wtedy odpowiesz sobie na pytanie jaki biotop jesteś w stanie postawić u siebie w domu.
Mała uwaga: gdy podawana jest twardość wody w poszczególnych biotopach, to mowa jest zazwyczaj o twardości węglanowej, czyli KH.
  Temat: Purigen
darma11

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4375

PostForum: Filtracja   Wysłany: 2015-04-29, 14:13   Temat: Purigen
Regenerowałem w swoim morszczaku.
Wrzucasz saszetkę do roztworu ACE z wodą kranową w stosunku 1:1. Trzymasz 24 godziny. Po tym czasie granulki powinny zrobić się dużo jaśniejsze.
Następnie saszetkę wkładasz do wody do której wlewasz uzdatniacza takiego do wiązania metali w wodze akwariowej. Przetrzymujesz następne 24 godziny. Tylko nie pytaj mnie ile ml wlewasz tego uzdatniacza. Ja do małego pojemnika wlałem jakieś 1/3 buteleczki.
Po tych czynnościach wkładasz saszetkę do kubełka.
  Temat: Korzenie z łodyg roślin
darma11

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9445

PostForum: Rośliny   Wysłany: 2015-02-15, 17:27   Temat: Korzenie z łodyg roślin
Poniżej masz link do wątku Marcina, w którym jest rzut ekranu kalkulatora soli i krok po kroku opisywany sposób postępowania w obliczaniu dawek każdego z trzech związków makroelementowych. Ty patrz tylko na część kalkulatora i opisu poświęconego NO3.

http://www.ploaqua.pl/vie...r+soli&start=15

W górnym "menu" forum jest dział "Download". Ściągnij stamtąd kalkulator soli i wpisz parametry swojego akwarium.
Czytając opis z podanego wyżej wątku dowiesz się ile KNO3 będziesz musiał rozpuścić i w jakiej ilości wody oraz ile mililitrów podać tego roztworu, by uzyskać żądane stężenie azotu w swoim zbiorniku.
  Temat: Korzenie z łodyg roślin
darma11

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 9445

PostForum: Rośliny   Wysłany: 2015-02-15, 03:04   Temat: Korzenie z łodyg roślin
Robert z Leszkiem wskazali potencjalną przyczynę. Choć kilka lat temu była u nas na forum dyskusja o przyczynach wypuszczania korzeni z międzywęźli u łodygowców. Pamiętam że część osób opowiadała się za tym, iż jest to naturalna tendencja u roślin.
Myślę że może być więcej niż jedna przyczyna. U mnie od lat dzieje się tak, gdy poziom azotu spada do zera. U Roberta wystarczy że azot spada do 5 mg/l.
Podnieść azot i obserwuj.
  Temat: Kubełek do 54l
darma11

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4654

PostForum: Filtracja   Wysłany: 2015-01-24, 00:17   Temat: Kubełek do 54l
Generalnie to Witaj na forum :-)
Postaram się racjonalnie podejść do tematu. Szkoda jednak że nie spytałeś nas przed zakupem.
Więc ja myślę tak: nie po to wydawałeś pieniądze na zestaw, który ma wszystkie elementy wyposażenia, by dokupować i zmieniać niektóre z nich. Naprawdę ja bym zaczął zabawę dokładnie z tym wyposażeniem, który jest w zestawie.
A może nie wciągnie Cię te hobby i po co ładować dodatkową kasę? Jak wystartujesz, to będziesz testował ten sprzęt i sam zobaczysz jego plusy i minusy.
Przeczytałem opis tego zestawu na stronie jakiegoś sklepu internetowego i powiem Ci że my na forum znamy te mydlenie oczu przez marketingowców. Dla nas jest to bełkot, bo jak można odebrać opis typu: Pokrywa posiada ergonomiczną, dużą klapkę do wygodnego karmienia ryb oraz poręczny system SMART OPEN umożliwiający szybkie i bezproblemowe podnoszenie pokrywy np. w celu przeprowadzenia prac pielęgnacyjnych w zbiorniku. Dowiadujemy się z opisu, że nad akwarium działa SYSTEM. Rozumiesz, to nie jest jakaś zwykła pokrywa z klapą, to jest SYSTEM. Do tego oświetlenie i filtr który proponują, nadają się najlepiej do kolorowych kamyków i sztucznych roślinek, których dość sporo widziałem ostatnio w AQUAELU przy Auchan.
Ale mówię zupełnie poważnie, na Twoim miejscu zaczął bym zabawę z wszystkimi elementami wyposażenia zestawu. Zaczniesz od kilku mało wymagających roślinek, poza tym na bieżąco będziesz weryfikował przydatność poszczególnych akcesoriów a my będziemy starali się naprowadzać Cię na optymalne rozwiązania.
  Temat: Zapłacę osobie która dobierze mi akwarium
darma11

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 4744

PostForum: Kupię   Wysłany: 2014-10-27, 22:47   Temat: Zapłacę osobie która dobierze mi akwarium
Jeśli chcesz płacić za naszą pomoc, to źle trafiłeś.
Tu pomagamy sobie za "dziękuję". Co innego sprzęt, asortyment. To musisz kupić w sklepie. A rośliny czasami można dostać na forum za free albo za przysłowiowe piwo.
Wiemy jaką kwotą dysponujesz, musisz jeszcze tylko napisać jakie to ma być akwarium. Wydaje mi się po wstępnym opisie, że ogólne (towarzyskie). Czyli trochę roślin, trochę rybek. Ale zanim się zdecydujesz na akwarium ogólne, to wpisz w google i poszukaj w zakładce grafika takich rodzajów akwariów jak: biotop ameryki południowej, czarne wody, biotop ameryka centralna, biotop azji, biotop afryka zachodnia, akwarium roślinne, akwarium holenderskie, akwarium naturalne, malawi, tanganika.
Jak nam powiesz, jakie to ma być akwarium, to będziemy wiedzieć czego potrzebujesz jeśli chodzi o sprzęt, akcesoria, dekoracje, podłoże, rośliny.
Podpowiemy Ci, tylko daj nam szanse i określ się z typem zbiornika.
  Temat: 240 l. profil
darma11

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8911

PostForum: Nasze zbiorniki   Wysłany: 2014-07-16, 07:56   Temat: 240 l. profil
Zmieniłeś ułożenie korzenia :-/ Lepiej wyglądał, gdy cienkie gałązki wchodziły na ścieżkę. Dobrze że usunąłeś kamienie z krawędzi drogi :ok: Ten biały kamień również usuń.
Usuń również kokosy i wyrzuć kostkę napowietrzającą. Akwarium roślinnego nie napowietrzamy.
Jaki masz plan na I i II plan?
  Temat: Jak dalej nawozić?
darma11

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13927

PostForum: Nawożenie   Wysłany: 2014-01-25, 17:19   Temat: Jak dalej nawozić?
Spróbuj to od użytkownika artsyl1: http://allegro.pl/nawoz-m...3855061851.html
Ewentualnie kup w stacjonarnym sklepie mikro Aqua Artu: Planta Gainer Classic.
  Temat: Filtr RO i co dalej?
darma11

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 11488

PostForum: Woda   Wysłany: 2014-01-03, 10:58   Temat: Filtr RO i co dalej?
AdamN napisał/a:
Dzięki za pomoc. Mineralizator kupię, za te pieniadze można poeksperymentować. :-)

Oczywiście że tak. Najwyżej jeśli będziesz miał problemy z pyłem albo z zieloną wodą to przejdziesz na mieszankę kranu z RO.
Zastanów się nad pojedynczymi solami. To naprawdę najlepsza opcja jeśli chodzi o nawożenie w makro elementy.
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Stworzył: PatrykSpec | Edytował: kooza (TrzecI)