Znalezionych wyników: 11
Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ślimakożercy :)
Kamil94

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3442

PostForum: Przyjmę-Oddam-Zamienię   Wysłany: 2013-07-23, 08:42   Temat: Ślimakożercy :)
Witam,
Ja mam kolcobrzucha na sprzedaż. Wcale nie jest to taka straszna ryba jak ją opisują owszem potrafi być killerem, ale tylko gdy nie ma ślimaków ani krewetek. W innym wypadku pozwala zredukować w bardzo krótkim czasie liczbę ślimaków w akwarium. U mnie w 200l zajęło mu to ok 2 tyg. Helenki nigdy nie miały takich osiągów.
  Temat: Co to za roślina?
Kamil94

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5506

PostForum: Rośliny   Wysłany: 2013-06-09, 11:48   Temat: Co to za roślina?
Mi to wygląda na najzwyczajniejszą w świecie rzęsę ( Lemna minor )
  Temat: AKWARIUM 60L dla ŻONKI
Kamil94

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 15406

PostForum: Nasze zbiorniki   Wysłany: 2013-05-12, 21:06   Temat: AKWARIUM 60L dla ŻONKI
Baniak no widać, że początki nie ma co się oszukiwać, ale jest wszystko na dobrej drodze. Te łodygowce z tyłu, które dosięgają do tafli przytnij w ok 1/2 wysokości i to co zetniesz posadź obok tych przycinanych. Gupiki, danio i kirysy do wylotu (chyba że to pigmeje albo pandy). Z roślin nie musisz wywalać tych o dużych blaszkach jak na 1 akwa ja bym je zostawił i prowadził to co jest to jest jak kiedyś powiedział mi Darek "Traktuj te akwarium bardziej jak poligon doświadczalny.". Naucz się nawozić, dbać, przycinać, a na dokładne tworzenie aranży przyjdzie czas. Nie pakuj się już w duże koszty nie dokupuj niczego. Zastanów się nad zamianą tych ryb, które wymieniłem na rośliny może znasz kogoś kto coś ma albo znasz właściciela jakiegoś zoologa i się dogadasz?

Słuchaj ja w tym momencie uczył bym się bez pakowania większych pieniędzy w to co jest, a zaczął zbierać sobie na następny aranż. Jeśli Ci się spodoba to sam zobaczysz, że będzie Ci potrzebna butla CO2, dobre podłoże czy filtr. Zacznij na to zbierać środki. Uwierz mi, że o wiele lepiej kupić sprzęt i akcesoria w mniejszych partach załóżmy co 2-3 mies niż wywalić ok 700zł na raz jak było kiedyś u mnie :)

Kolejna sprawa to ten korzeń. Daj jakieś lepsze zdjęcia tego badyla bo tak z boku to raczej nie bardzo widać. Pamiętaj, że częste zmiany i ciągłe grzebanie w baniaku nie wróży nic dobrego :!:

Życzę cierpliwości i powodzenia :-)
  Temat: Ziemiojady
Kamil94

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12964

PostForum: Ryby akwariowe i inne nierybiaste   Wysłany: 2013-05-05, 19:51   Temat: Ziemiojady
Dla bardzo małych ryb polecane są nicienie mikro jeśli jednak ryby są nieco większe i posiadają większe otwory gębowe to można próbować z karmą microvit, solowiec czyli artemia oraz "zupka" z rureczników (kupujesz mrożonkę lub lepiej kupujesz żywe i samemu mrozisz po czym taką kostkę lekko rozdrabniasz rozpuszczasz czekasz aż zbierze się mięsko na dnie, a do akwarium wlewasz tylko tą brudną wodę-zawiesinę, a w niej są właśnie najdrobniejsze kawałki rurecznika, które narybek będzie jadł). Można też karmić podrostki grindalem|doniczkowcem.
  Temat: Co to za roślina? proszę o pomoc
Kamil94

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 6454

PostForum: Rośliny   Wysłany: 2013-03-03, 13:13   Temat: Co to za roślina? proszę o pomoc
Mi to wygląda na Krynię pływającą czyli Crinum natans albo Krynia rzemieniolistna czyli Crinum calamistratum
  Temat: Przyjmę roślinki sztuczne (żeby raki mi nie zjadły)
Kamil94

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4102

PostForum: Przyjmę-Oddam-Zamienię   Wysłany: 2012-12-12, 19:26   Temat: Re: .
nija999 napisał/a:
Mam dopiero 12 lat i nie za bardzo mnie stać na utrzymanie prawdziwych roślin, ale dzięki za radę na przyszłość. Na pewno skorzystam. :-)Słuchaj utrzymanie Microsorium, Anubiasa czy Cryptocoryny to wcale nie taki trudny i drogi interes jak się wydaje ;) Zresztą pogadaj z Kubą (Rybiarz), On Ci to najlepiej wytłumaczy bo też ma 12 lat, a baniaczki z tego co wiem niczego sobie ;-)
  Temat: Nawożenie akwarium 160l
Kamil94

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10438

PostForum: Akwarystyka ogólnie   Wysłany: 2012-12-10, 20:49   Temat: Nawożenie akwarium 160l
To teraz tak kilka klasycznych mitów
-potas bardzo ciężko przedobrzyć ;) Także lej tyle żeby w kalkulatorze wychodziło Ci samego potasu samego z K2SO4 jakieś 10ppm bo trzeba pamiętać, że lejąc do akwa KNO3 i KH2PO4 w tych solach też jest potas. Obserwuj rośliny jeśli zauważysz, że nie są w 100% dobrej kondycji trzeba będzie zwiększyć dawkę, ale na razie zacznij od tego co napisałem
-test na potas o ile są to są bardzo drogie i zbędne (czyt. wyżej)
-test na CO2 nie jest Ci potrzebny do szczęścia u Nas większość ma zestawy CO2 i nie posiada takowych testów ryby żyją, a rośliny rosną więc jest chyba ok ;-)
-uważaj z nawozami PG Classic i Mikro bo to są mikroelementy, których nadmiar nie pomaga, a wręcz przeciwnie. U mnie po jednej zbyt dużej dawce mikro wyskoczyły takie nitki, że ho ho także uważaj.
-jeżeli akwarium jest świeże tzn. założone w tym miesiącu bądź jeszcze krócej to daruj sobie na razie mikro. Ludzie leją mikro po miesiącu od zalania i zaczynają od ½ dawki z ulotki żeby nie było nadmiaru (skutki czyt. wyżej).
-mikro lej do wody podczas podmian
  Temat: Nawożenie akwarium 160l
Kamil94

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10438

PostForum: Akwarystyka ogólnie   Wysłany: 2012-12-10, 17:14   Temat: Nawożenie akwarium 160l
Tzn to nie jest tak, że podając fosfor spowodujesz, że azot cudownie zniknie. Na początku radzę trzymać się poziomów NO3 (azot) = 10ppm i PO4 (fosfor) = 1ppm

Generalnie jest taka zasada że stosunek azotu do fosforu powinien wynosić 10:1. Mając NO3 na poziomie 25ppm wypadałoby podnieść PO4 do 2,5ppm. Tylko, że przy takim stężeniu dużo CO2, światła też sporo i Carbo jak masz ;-)

Podsumowując azotu nie podawaj już wręcz przeciwnie zalecam zrobić podmiankę wody tak ze 20-30% żeby spróbować go zbić trochę w dół. I ten fosfor ureguluj


Trzymam kciuki :ok:
  Temat: pomoc w nawożeniu nowe akwarium
Kamil94

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 17083

PostForum: Nawożenie   Wysłany: 2012-08-17, 18:25   Temat: pomoc w nawożeniu nowe akwarium
Słuchaj nawet sama nazwa już powinna Ci dużo mówić przecież każdy spotkał się z pojęciem chociażby makrofag czyli duże "białe krwinki" jak to było w jednej bajce i mikrofag czyli te zwykłe ciałka odpornościowe o wiele mniejsze od makrofagów. Makro sama nazwa wskazuje na to, że jest to coś więcej od mikro.

Dlatego makroelementy tak jak ktoś wspominał N,P,K,C (azot, fosfor, potas, węgiel) od kilku dni od zalania, a mikro np. bor, miedź, cynk itd. po pewnym czasie. Niektórzy mówią o węglu supermakro ponieważ jest to podstawowy budulec roślin. Wystarczy spojrzeć na organiczne związki chemiczne ile w nich jest węgla.

Ten kto Ci mówił o tym, że od makro mogą być glony miał w pewnym sensie racje jeżeli lejemy makro na potęgę, a ograniczamy inny czynnik np. mikro, światło, CO2. No, ale jak to forum już mnie nauczyło lepszy nadmiar niż niedobór...odsyłam do działu "Nasze zbiorniki", a konkretniej 375l pana Pawła. Nadmiar zawsze usuniesz podmianą i to roślinom nie zaszkodzi, a z niedoborem trudniej walczyć jeżeli wychodzimy z założenia, że nadmiar szkodzi bardziej niż niedobór.
  Temat: 120l
Kamil94

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 21184

PostForum: Akwarystyka ogólnie   Wysłany: 2012-08-04, 22:58   Temat: 120l
1. Jak plaża to drobny biały piasek...będzie fajnie kontrastował z ASII
2. Pierwszy plan nie wiem czy da radę. Lileopsis u mnie rósł jak szalony mimo stosunkowo wolnego tempa wzrostu, ale 0,88 W/litr, nawożenie solami, CO2 i dobre podłoże robi swoje dlatego może mam takie odczucie, że to bardzo łatwa w utrzymaniu roślina. Co do Hydrocotyle tripartita 'japan' nie wiem bo nie miałem. Może warto spróbować z nisko trzymanym dużym Heńkiem czyli hemianthus'em micranthemoides.
Drugi plan bardzo fajny, ale uważaj bo Crypto i Saggitaria lubi włazić tam gdzie nie ma dla nich miejsca i gdzie ich nie chcemy czyli po prostu potrafią się rozpanoszyć po całym akwa.
Tył dość ubogi w gatunki, ale może to i lepiej...najwyżej zmieni się coś "w praniu".
3. UV nie niszczy glonów jako takich tylko zarodniki znajdujące się w wodzie, więc nie wiem czy lampa jest Ci koniecznie niezbędna do szczęścia. Raczej stosuje się ją gdy takowy zakwit wody już powstanie.
4. Nawożenie mikro po ok. miesiącu w zależności od tempa dojrzewania baniaka, a makro...może być i tak, że trzeba będzie lać w 4 dni po starcie. Trzeba będzie pewne wartości takie jak NO3 i PO4 kontrolować testami.
5. Podmiana według uznania, ale na początku można co 2 dni później co 3, 5 dni aż do wymiany co tydzień lub dwa.
6. Testy hmmm...na pH i KH oraz GH mogą być kropelkowe zooleka, a na NO3 oraz PO4 mogą być kropelkowe JBL lub Sera ;-)
  Temat: Akwa
Kamil94

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 14806

PostForum: Nasze zbiorniki   Wysłany: 2012-01-06, 22:45   Temat: Akwa
Z roślin to na szybko wyłapałem, że są to:
-nurzaniec tylko nie wiem jaki
-Cryptocoryna chyba Wendtii Green
-Hygrophila nie wiem czy Polysperma czy Corymbosa
-mech Java Moss
-no i możliwe, że Sagittaria Subulata.
Zakup testy wody na:
-PO4....JBL lub Sera
-NO3....JBL lub Sera
-KH/GH...mogą być Zoolek
-pH...też Zoolek
Rośliny do wymiany, obsada do wymiany, podłoże do wymiany (chyba, że to Cię w pełni zadowala chociaż jak dla mnie to jest nieładne i bezwartościowe w substancje odżywcze), fototapeta do wywalenia (lepszy będzie czarny brystol), światło ok jeśli chodzi o barwę świetlówek natomiast jeśli chcesz akwarium roślinne to musisz dołożyć jeszcze jakieś źródło bo wychodzi Ci 0,375 W/l, a norma do roślin jest 0,5W/l<....Generalnie według mnie to radzę pozbierać na spokojnie sprzęt, testy, kasę na obsadę i rośliny, dołożyć źródło światła i jak już się wszystko uzbiera to zrobić restart. No, a w międzyczasie cały czas czytać, czytać i czytać o uprawie roślin, hodowli ryb, nawożeniu, wymaganiach itd.
Pozdrawiam
Kamil
 
Skocz do:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Stworzył: PatrykSpec | Edytował: kooza (TrzecI)